3. Левски пречупи Берое в 95-ата минута (ВИДЕО)

Левски пречупи Берое в 95-ата минута (ВИДЕО)

Гол на резервата Чандъров зарадва „сините“

Левски постигна по възможно най-драматичния начин първата си победа след раздялата с треньора Станимир Стоилов.

Феновете на „сините“ скандираха името на вече бившия, както и на настоящия треньор Елин Топузаков, а футболистите победиха Берое с гол в 95-ата минута.

Той бе дело на резервата Асен Чандъров и донесе 3-те точки на домакините в срещата от XXVII кръг на efbet Лига.

По време на нея се чуха обидни викове към мажоритарния собственик Наско Сираков, които бяха освирквани от други привърженици, а попадение на защитника Келиан ван дер Каап след почивката бе отменен заради засада.

Победното падна в самия край на добавеното време след асистенция на Андриан Краев и така Левски се изравни по точки с 4-ия в класирането Черно море.

Двата отбора имат по 48 в своя актив, докато Берое остана с 24 на 12-ата позиция.

Домакините владееха инициативата през по-голямата част от мача, но не успяха да отбележат попадение във вратата на Берое до добавеното време на срещата.

Левски застраши вратата на старозагорци в началните минути на двубоя. Бразилецът Уелтон проби отляво в атака за „сините“ в седмата минута и центрира, но ударът на Роналдо бе неточен. Шест минути по-късно, след ъглов удар, изпълнен от Филип Кръстев, Цунами засече топката с глава, но стреля над вратата на Ботев.

Футболистите на Левски на два пъти имаха претенции за дузпа в средата на първото полувреме. Първо, след падане на Роналдо в наказателното поле, последвало  съприкосновение с Машедо, а малко по-късно за игра с ръка от състезател на Берое. И в двете ситуации реферът Владимир Вълков прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

Минута преди края на първото полувреме Филип Кръстев изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената от футболисти на гостите.

В 52-ата минута влезлият като резерва Вини Трибуле излезе в добра позиция за Берое и стреля, но Ван дер Каап блокира удара му. Пет минути по-късно Келиан вар дер Каап вкара топката в мрежата на старозагорци сред като засече центриране, но попадението не бе зачетено заради засада.

Уелтон пробва удар от дистанция в атака за Левски в 67-ата минута, но стреля неточно, а две минути по-късно Роналдо подаде към Рикардиньо в наказателното поле, но и той пропусна да даде преднина на „сините“, след като топката бе изчистена от защитник на Берое.

Пак Уелтон създаде опасност за гостите, стреляйки към вратата, пазена от Иван Караджов, но вратарят отрази удара. Последва атака за Берое, при която Вини Трибуле прати топката вляво от вратата на „сините“.

В 90-ата минута домакините Марин Петков бе спрян с нарушение на границата на наказателното поле. Изпълнението на свободния удар се забави от нахлули на терена фенове, а след това Патрик Габриел-Галчев не сполучи при изстрела си.

Решителният удар за Левски дойде в петата минута на добавеното време, когато след асистенция на Андриан Краев, Асен Чандъров с отличен изстрел реализира за 1:0, носейки трите точки за „сините“.

В следващия, 28-и кръг тимът на Левски ще гостува на Ботев Пловдив на 29 април, а Берое ще приеме Пирин Благоевград на 30 април.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Асен Чандъров (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петрис, 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев - 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. УелтЪн, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Двавад Ел Джимили, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 41. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков;

Треньор: Елин Топузаков;

Берое: 73. Иван Караджов (к), 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомес, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев, 10. Уерди Мара, 14. Педро Сантана, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машадо, 77. Божидар Пенчев;

Резерви: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов;

Треньор: Николай Киров.