3. Левски прегази безхарактерния Миньор, Гара вкара хеттрик

Левски прегази безхарактерния Миньор, Гара вкара хеттрик

Миньор претърпя шестата си поредна загуба в българския шампионат, след като бе победен категорично от Левски на стадион „Георги Аспарухов”

Миньор претърпя шестата си поредна загуба в българския шампионат, след като бе победен категорично от Левски на стадион „Георги Аспарухов”. „Сините” спечелиха 70-я юбилеен двубой срещу Миньор с 4:0, като с това постигна 43-ата си победа срещу перничани.

Левски, със сбор от 15 точки, излезе на първото място във временното класиране, в което води пред Черноморец с 2 точки разлика.

Таранът на „сините” Гара Дембеле отбеляза хеттик във вратата на капитана на „чуковете” през първото полувреме, а Жоазиньо откри резултата още в 37-ата секунда на двубоя. Гостите не представиха почти никаква заплаха за вратата на завърналия се в титулярния състав капитан Георги Петков. Силен мач за Левски направиха Дарко Тасевски и Дани Младенов, които практически създадоха попаденията във вратата на Миньор.

Новото треньорско ръководство на перничани не успя да вдигне отбора след петте поредни поражения. „Жълто-черните” остават на последното място в елитната група, а задачата на новия наставник Стойчо Стоев става все по-трудна.

Левски нокаутира съперника си още преди да бе изтелка и първата минута на мача. Дани Младенов намери Гара Дембеле, който прати удара си в страничната греда. При добавката на празна врата Жо бе безпогрешен и даде тон на започващия двубой. Домакините продължиха да притискат „жълто-черните” и след няколко неточни далечни изстрела дойде ред на Дембеле да открие головата си сметка за двубоя. Добър извеждащ пас на Дарко Тасевски намери французина зад гърба на защитата на Миньор. С едно докосване от границата на наказателното поле Дембеле намери десния ъгъл на вратата на Иванов.

19-минути по-късно ново прецизно подаване премина свободно през средата на терена и достигна до Младенов. С гръб към противниковата врата бившият футболист на Пирин изведе Дембеле с технично подаване  отново очи в очи със стража на гостите. Голмайсторът на Левски не трепна пред връхлитащия Иванов и прокара топката с левия си крак до левия страничен стълб за 3:0.
В първата минута от добавеното време за Дембеле остана време да оформи хеттрика си. Четвъртият гол в двубоя дойде след точно изпълнена дузпа на нападателя. Миньор бе санкциониран за игра с ръка на Костадин Марков в наказателното му поле. След почивката наставникът на Левски извади от игра Дембеле, Младенов и Тасевски, с което ще ги запази за предстоящият двубой срещу Гент в Лига Европа.

През втората половина на срещата игровото темпо спадна, с което бе ограничен и броят на головите положения. Велимир Иванович пропусна добра възможност за Миньор, след като се възползва от грешка в защитата на „сините”, но не успя да нанесе решаващ удар. В заключителната фаза на двубоя Иванович пострада при единоборство с противников играч, но все пак успя да се върне на терена, макар и накуцвайки. В добавеното време Коце Хазуров и Милиев се сблъскаха, което за малко не доведе до сбиване между двамата. Реферът охлади страстите с предупрежения, а кратко след това сложи край на двубоя.

Левски – Миньор
1:0 Жоазиньо 1’
2:0 Дембеле 20’
3:0 Дембеле 39’
4:0 Дембеле 45’ (д)

Левски: Петков(к), Мюлдер, Иванов, Бензукан, Минев, Гаджев, Грийн, Тасевски (Чаворски), Младенов (Киров), Дембеле (Иса), Жоазиньо;
Резерви: Митрев, Станчев, Милиев, Александров, Киров, Иса, Чаворски;
Старши треньор: Ясен Петров;

Миньор: Иванов (к), Божиков, Олегов, Златков, Й. Тодоров (Павлов), Хазуров, Петров, Стоянов (Господинов), Витанов (Янкович), Иванович, Марков;

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч