3. Левски прегази със 7:1 отчайващо слабия Етър (СНИМКИ+ВИДЕО)

Левски прегази със 7:1 отчайващо слабия Етър (СНИМКИ+ВИДЕО)

Де Карвальо вкара 4 гола, Вутов с първо попадение в А група, "сините" пак са на точка зад лидера Лудогорец

Левски прегази със 7:1 неузнаваемо слабия Етър (Велико Търново) в последна среща от 14-ия кръг на А група. Базил Де Карвальо наниза 4 гола, Антонио Вутов вкара първия си гол в А група, Илиян Йорданов добави още един, а за капак Ивайло Русев си отбеляза автогол. Резервата Нери успя да вкара за Етър.

С този успех Левски отново се доближи само на точка зад лидера и шампион Лудогорец, който по-рано днес надви Ботев (Пд) с 1:0 като гост след много спорно съдийство на Таско Тасков.

На „Герена” „сините” наложиха тотален натиск още в първите минути, когато стана ясно, че раздираният от проблеми отбор на Етър няма да има сили да се противопостави по какъвто и да било начин.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!

Левски поведе с първата си голова възможност. Гаджев центрира много добре отдясно, Базил Де Карвальо се измъкна от прекия си пазач и от точката на дузпата вкара с глава в горния ъгъл, а вратарят Велимирович не успя да избие – 1:0 след 16 минути.

Дъстли Мулдер и Гаджев стреляха неточно, а Гаджев и Прохазка си попречиха и пропиляха страхотен пас на Илиян Йорданов от фланга в наказателното поле.

Де Карвальо бе оставен сам, овладя и стреля, но стражът на гостите този път изби с крак в корнер.

Две минути по-късно Левски спечели дузпа. Мулдер гардира топката в наказателното поле, а Гаджалов го блъсна отзад и съдията Борислав Колев посочи бялата точка. Де Карвальо разстреля Велимирович за 2:0 в 34-а, въпреки че черногорецът позна ъгъла.

След подновяването на играта домакините сгрешиха грубо при изнасянето на топката, Четин Садула нахлу и стреля по земя покрай Пламен Илиев, но имаше малшанса да нацели лявата греда.

Минута по-късно интригата окончателно свърши. Рамос изведе Илиян Йорданов срещу вратаря, Велимирович спаси удара му, но при добавката Базил Де Карвальо оформи своя хеттрик.

И след почивката настроението в двата тима не се промени. Левски с лекота стигаше до вратата на гостите, които сякаш се мъчеха на терена.

Антонио Вутов влезе на почивката на мястото на Станислав Ангелов и се включи много активно.

4 минути след паузата Вутов намери Де Карвальо, стрелецът шутира с левия крак, но нацели напречната греда.

Нов гол за Левски падна в 52-ата минута. Гаджев бе сам срещу вратаря малко вдясно, но не се полакоми и пусна на Антонио Вутов в центъра, младокът финтира и с левия крак от десетина метра порази целта – 4:0.

Гаджалов се изплаши от Пламен Илиев и не стреля след това, а реши да подава към Саидходжа и Даниел Димов изби.

Преди да е изминал час игра Де Карвальо вкара пети гол и свой четвърти. Йорданов подаде за голмайстора и той безпощадно се разписа под гредата – 5:0.

Борислав Цонев и Жоао Силва се появиха от пейката, а головете продължиха да валят.

В 67-ата минута Кристовао Рамос се подигра със защитник на аутлинията, остро центрира по земя и Ивайло Русев в опита да изчисти засече в мрежата, като си отбеляза автогол за 6:0.

11 минути преди края Етър се отсрами поне частично след груба грешка на Левски. Пламен Илиев излезе неразчетено, Саидходжа го изпревари, центрира и резервата Нери на празна врата отбеляза почетен гол за 6:1.

До края Илиян Йорданов и Прохазка направиха невероятни пропуски, стреляйки в облаците сами срещу вратаря.

Все пак секунди преди края на добавените две минути Илиян Йорданов сложи края на мача с удар под гредата за крайното 7:1.

Левски е втори с 34 точки, на една зад лидера Лудогорец. Етър е последен с едва 8 пункта.