3. Левски приключи контролите с победа над Черно море на Гонзо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски приключи контролите с победа над Черно море на Гонзо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аниете препарира Чанович в 92-ата минута

С гол на Антонио Аниете в 92-ата минута от свободен удар Левски победи 1:0 Черно море в контрола, която се проведе в Правец. Двубоят носеше по-особен заряд заради първата среща на Георги Иванов с доскорошния му тим.

Гонзо се поздрави радушно с доскорошните си колеги, като им пожела успех в предстоящия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу Марибор.

Контролата се явява последна за тима на Люпко Петрович преди битката със словенците, започваща другата седмица.

„Сините” стояха по-добре на терена в Правец, като чак в края стигнаха до попадението.

В 14-ата минута централният бранител на Левски Сърджан Лукин получи контузия, като на негово място се появи Александър Др. Александров. Последният не бе играл в последните контроли на „сините”.

Наставникът на Черно море и бивш спортен директор на Левски Георги Иванов също извърши ранна смяна, която обаче бе продиктувана от спортни съображения. Андреас Васев замени Владислав Романов в 22-ата минута.

Люпко Петрович направи само две смени на почивката - Джереми де Ноойер бе заменен от Антонио Аниете, а Боян Йоргачевич отстъпи място на Иван Чворович.

Най-доброто положение дойде в 56-ата минута, когато Франсис Нар намери Антонио Аниете на границата на пеналтерията, испанецът се обърна и потърси близкия ъгъл, но Чанович се справи, избивайки в корнер.

Десетина минути по-късно отново Аниете изпробва рефлекса на Чанович, като шутира фалцово отляво на наказателното поле. Но отново вратарят на „моряците” изби.

В 79-ата минута Венцислав Христов засече центриране от корнер на задната греда и от непосредствена близост не улучи.

В последната минута Левски получи удобна възможност да стигне до победата и се възползва. Антонио Аниете завъртя от свободен удар и препарира Чанович за крайното 1:0.

Така, Левски завършва лятната си подготовка с три победи (3:1 над Септември София, 3:2 над Дунав Русе и 1:0 над Черно море) и едно равенство (0:0 срещу Радник Сурдулица). На 14 юли от 21:00 ч б.в. на стадион „Людски врът” е първият мач срещу словенския Марибор от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Голмайстор за Левски в контролите е Бабатунде Адениджи с две попадения. Антонио Аниете, Венцислав Христов, Станислав Иванов, Божидар Краев и Георги Костадинов се разписаха по веднъж.

Станаха ясни и часовете на другите проверки на Черно море. На 10 юли „моряците“ ще се изправят срещу „Септември“ от 10:30 часа, на 13 юли е предвиден двубой с „Пирин“ от 19 часа, а проверката с „Оборище“ е насрочена за 16 юли от 10:30 часа.

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (46-Иван Чворович), Сашо Александров, Сърджан Лукин (15-Александър Александров), Димитър Пиргов, Джереми Де Ноойер (46-Антонио Аниете), Роман Прохазка, Георги Костадинов, Франсис Нар, Мики Орачев, Венцислав Христов (80-Божидар Краев)
Резерви: Иван Чворович, Ивайло Найденов, Атанас Кабов, Божидар Краев, Станислав Иванов, Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи
Старши треньор: Люпко Петрович

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Ондрей Сукуп, Даниел Златков, Александър Цветков, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Георги Илиев, Тодор Паланков, Владислав Романов, Иван Коконов, Георги Андонов
Резерви: Иван Дюлгеров, Емил Михайлов,Траян Траянов, Мартин Костадинов, Пламен Николов, Илиян Неделчев, Андреас Васев, Георги Радев, Валентин Йосков, Николай Минков, Ян Малик, Паоло Енрике, Дени Симонович
Старши треньор: Георги Иванов