3. Левски проби бетона Видима и съхрани сили за Литекс (видео и снимки)

Левски проби бетона Видима и съхрани сили за Литекс (видео и снимки)

„Сините” се наложиха с 2:0 в предпоследния мач от 20-ия кръг на родната „А” група

Левски спечели с 2:0 домакинството си на Видима Раковски от 20-ия кръг на българската „А” футболна група, след като спазиха традицията и се разписаха в 14-о поредно домакинство.

И двете попадения на столичани паднаха след изпълнения на ъглови удари, с което головете на водения от Ясен Петров тим след статични положения станаха 14 и така съставът се изравни със Славия по този показател, докато Видима за пореден път показа, че има проблеми с този прийом от играта.

Първото полувреме започна очаквано с домакински натиск на „сините”, които диктуваха случващото се на терена и имаха териториално предимство. Още в шестата минута възпитаниците на Ясен Петров изградиха много добра многоходова атака, при която Дарко Тасевски получи коридор за стрелба и го използва, но топката мина над вратата.

Точно десет минути по-късно се откри и най-чистото положение пред домакините през първата част. Гара Дембеле изпълни бързо един пряк свободен удар, вследствие на което Исмаил Иса остана очи в очи със стража на гостите Пламен Колев, но стреля встрани от вратата.

Само три минути по-късно Гаджев също получи добра възможност, но и той стреля в аут. Последва спадане на оборотите до изтичането на първия половин час, след които си пролича, че Левски трудно ще преодолее добре групираната отбрана на Видима.

В 32-ата минута Тасевски също стреля встрани от вратата, а в 36-ата стражът на гостите увисна след един корнер, но Милев на свой ред прати топката в аут, вместо в опразнената врата.

Малко преди почивката гостите стигнаха и до най-чистото си положение. В 41-ата минут Евгени Игнатов преодоля Милиев, прокарвайки топката между краката на бранителя, след което стреля по посока на пазената от Илиев врата, но топката срещна лявата греда и излезе в аут.

След паузата футболистите на Левски излязоха пределно мотивирани и натиснаха още по-силно своите опоненти, а това даде резултат в 55-ата минута, в която след едно центриране от корнер крайният бранител на Видима Траян Траянов игра необмислено с ръка в наказателното си поле и това доведе до дузпа в полза на „сините”.

Зад топката застана Гара Дембеле, който хладнокръвно откри резултата с второто си попадение от началото на полусезона. Последваха нови добри атаки на Левски, които обаче не доведоха до резултат.

В 68-ата минута обаче „сините” все пак удвоиха преднината си. Центриране от корнер отново затрудни отбраната на Видима, която остави непокрит Исмаил Иса, а той се ориентира добре, след като Милиев отклони топката с глава и така вкара втория гол в срещата.

След попадението Левски заигра по-спокойно, а Ясен Петров извади Дарко Тасевски и Сержиньо Грийн, за да ги съхрани за предстоящите срещи, което логично доведе до спадане на оборотите.

До края на двубоя столичани съхраниха безпроблемно преднината си, като дори играещият своя мач номер 120 със синия екип Веселин Минев можеше и да я увеличи, но пропусна и така столичани отново се приближиха на осем точки до лидера във временното подреждане Литекс.

Видима пък остана на последната позиция в подреждането с актив от 12 точки след 20 изиграни двубоя.