3. Левски разби Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски разби Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Празникът на "Герена" продължи с пълна сила

Левски победи Черно море с 4:0 и постигна четвърта поредна победа в „А” група от четири мача. Два гола за „сините” на стадион „Георги Аспарухов” вкара Базил Де Карвальо (11' и 64'), а по един записаха Кристовао Рамос (6'), който откри резултата, и Марсиньо (44'), който отбеляза със задна ножица. Черно море игра открито, което позволи мачът да бъде атрактивен. Най-чистите положения за „моряците” пропуснаха Георги Илиев (при 0:2) и Хермес Паломино (при 0:4). Дошлият от Евертън в Левски таран Жоао Силва пък имаше три възможности да вкара дебютен гол, но вратарят Китанов му попречи на два пъти, а при третия опит сантиметри го разделиха от попадение.

Левски откри резултата още в 6-ата минута чрез Кристовао Рамос. Първо Карвальо центрира от левия фланг по земя. Гаджев овладя на дъгата и промени фронта на атаката с пас вдясно, където бе португалецът Рамос. Той си нагласи топката, преминавайки през двама бранители, на левия крак и с тежък удар в скобата вкара за 1:0.

Само пет минути по-късно преднината на сините бе удвоена. Избит шут на активния Райков от лявото крило попадна у Де Карвальо, който на празна врата отбеляза третия си гол за сезона в „А” група.

Само 3 минути по-късно Марсиньо осъществи 60-метров рейд, тръгвайки от централната зона и достигайки до вратарското поле. Бразилецът обаче увеличи ъгъла и ударът му по земя бе отразен от младия Китанов.

Черно море получи възможност да върне един гол в 21-ата минута, когато грешка на Станислав Ангелов в центъра позволи на Георги Илиев да излезе на стрелкова позиция на границата на пеналтерията. Капитанът на моряците стреля в десния ъгъл, но Пламен Илиев със страхотен рефлекс успя да избие.

Последваха минути на напрежение. Първо Сашо Александров влезе остро на Пламен Илиев при безнадеждна топка, но не получи задължителния в такива случаи жълт картон. После и Дечев се провини като стори почти същото, само че срещу Ромейн Ели. Бившият армеец обаче получи жълт картон. Междувременно изглеждаше, че Мулдер е играл чисто срещу Божилов при пробив на нападателя в същата атака. Но след това футболистът, който получи няколко покани за националния отбор, напусна принудително с превързана ръка. Замени го Хермес Паломино

Реферът Никола Попов от София пък си навлече още повече гнева на синята публика, след като показа жълт картон на Прохазка за разкарване на топката, а преди това бе пожалил Сашо Александров.

Така се стигна до 44-ата минута, когато резултатът придоби класическо измерение. Левски вкара трети гол чрез може би най-добрия си играч на терена днес Марсиньо. Бразилецът реализира със задна ножица отблизо, като преди това Прохазка бе ударил страничната греда с удар с глава.

Точно преди почивката неразбирателство между Пламен Илиев и Станислав Ангелов в защита позволи на Миро Манолов да върне един гол, но нападателят не се възползва от ситуацията.

С изоставане от 0:3 Черно море тръгна в атака след подновяването на играта. Георги Илиев центрира остро от свободен удар във вратарското пол, където двама негови съотборници се разминаха и топката излезе в аут. В 54-ата минута Манолов потърси резервата Паломино в наказателното поле, но пасът бе прекалено силен и тази възможност пропадна.

В тези минути Левски намали оборотите, но контролираше мача, пък и имаше комфортна преднина.

В 64-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Де Карвальо сам си изработи втория гол в мача, след като се измъкна хитро през центъра на защитата между Сашо Александров и Росен Колев и с удар покрай вратаря вдигна феновете на крака за сетен път.

Вече сигурната победа бе предпоставка за смени в състава на Левски. Треньорът на сините Илиан Илиев пусна в игра тарана от Евертън Жоао Силва. Впечатляващ със своите физически данни, нападателят бе извеждан на няколко пъти сам срещу вратаря. Но Китанов все успяваше да го надхитри.

В 82-ата минута Черно море пропусна най-добрата си възможност за гол. Опасен удар на Паломино под гредата бе отразен от Пламен Илиев. Минута по-късно Ели фаулира грубо Паломино, като първите впечатления бяха, че реферът е отсъдил дузпа. Оказа се обаче, че Никола Попов е свирил фаул на линията на пеналтерията. Дори Георги Илиев тръгна да изпълнява дузпа, но остана разочарован. А от свободния удар стреля над вратата.

Три минути преди края Жоао Силва засече центриране на Гаджев отдясно, но сантиметри го разделиха от дебютен гол.

Така срещата завърши с изразителен успех за Левски. В класирането „сините” вече са лидери с пълен актив от 12 точки, като имат предимство срещу Лудогорец по голова разлика. Черно море е 10-и с 4 точки.