3. Левски разпиля Нефтохимик и взе първа победа на "Герена" в "А" група (+ВИДЕО)

Левски разпиля Нефтохимик и взе първа победа на "Герена" в "А" група (+ВИДЕО)

"Сините" мачкат с 6:0, Даниел Димов и Владо Гаджев с по два гола

Отборът на Левски записа първа победа за новия сезон като домакин, след като тази вечер разгроми с 6:0 състава на Нефтохимик. Двубоят бе от програмата на 10-ия кръг на родната "А" група.

По два гола за "сините" вкараха Даниел Димов и Владо Гаджев, а по едно попадение добавиха Миро Иванов и Пламен Димов.

Двубоят започна с неточен удар на Владо Гаджев от дистанция и по-активна игра на домакините. В 11-ата минута Даниел Димов шутира силно извън пределите на наказателното поле, но Караманов спаси.

Така дойде 14-ата минута, когато натискът на "сините" даде резултат и те поведоха. Тогава Гари Родригес центрира от фаул на близката греда, където Димов изскочи от задна позиция и с глава даде аванс на столичани.

Веднага след гола дойде и единственият шут към вратата на Блажевич, който не бе затруднен от Калоянов.

В 17-ата минута пък Левски пропусна златна възможност да удвои аванса си, след като Макриев намери Гаджев пред наказателното поле, той стреля силно с десния крак, но Караманов показа страхотен рефлекс и спаси.

След това положение обаче чистите голови ситуации станаха рядкост, въпреки столичани продължаваха да владеят изцяло случващото се на терена.

След няколко опасни центрирания пред стража на "шейховете" се стигна до 35-ата минута, когато Милиев открадна с прекрасен шпагат една топка на дъгата на наказателното поле на бургазлии, тя попадна в Миро Иванов, който стреля мощно с левия крак и заби кълбото за втори път в мрежата на Караманов.

До края на полувремето имаше време за още едно попадение за домакините, което на практика реши и изхода на тази среща. В 42-ата минута Гари Родригес стреля параболично от дистанция, топката срещна лявата греда и стигна у Миро Иванов, който центрира в пеналта, където Пламен Димов засече с глава и покачи на 3:0, отбелязвайки първия си гол с екипа на "сините".

Втората част също премина под диктовката на Левски, като още в 53-ата минута Гаджев можеше да се разпише, но силният му шут от средно разстояние премина встрани от вратата.

В 57-ата пък дойде невероятно спасяване на Караманов след удар на Гаджев от фаул, отбитата от вратаря топка попадна в Даниел Димов, който засече от въздуха, но кълбото срещна напречната греда.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Родригес центрира отляво в пеналта на бургазлии, в него настъпи кратко меле, в което най-съобразителен се оказа Даниел Димов, който стреля силно с левия крак за 4:0.

7 минути след това Владо Гаджев направи разгрома на Нефтохимик пълен, след като премина на слалом между няколко защитници на гостите, влезе в пеналта и пусна покрай Караманов за 5:0.

До края на мача на терена се появиха Борислав Цонев и Илиян Йорданов и столичани продължиха да натискат. Евгени Караманов обаче направи две страхотни спасявания след удари на Родригес.

Така дойде 88-ата минута, когато Йорданов намери Родригес в наказателното поле, той подаде за Гаджев, а капитанът на "сините" с десния крак разстреля Караманов за крайното 6:0.

След победата Левски се изкачи на 5-о място във временното класиране с актив от 15 точки, на 9 зад лидера Лудогорец. Гостите от Бургас пък са 13-и със 7 точки.
Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза