3. Левски с първо равенство за сезона след 1:1 в Сливен (видео)

Левски с първо равенство за сезона след 1:1 в Сливен (видео)

Тасевски откри в 29-ата минута, Игнатов оформи крайното 1:1 в 70-ата

Отборът на Левски направи грешна стъпка към спечелването на титлата, след като завърши наравно 1:1 с тима на Сливен. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” и бе от програмата на 9-ия кръг на родната „А” група. Тасевски изведе столичани напред в 29-ата минута, а Игнатов оформи крайното 1:1 в 70-ата. Въпреки разгромната загуба с 0:5 от Спортинг (Лисабон) през седмицата, днес „сините” не показаха нервност, а имаха контрола върху играта почти през целия мач.

Иначе двубоят започна по-добре за домакините, които още в 6-та минута можеха вече да водят в резултата. Тогава Ямуков изведе Миранда очи в очи с Митрев, но ударът на бразилеца с десния крак от около 8 метра премина много високо над вратата. Последваха минути на затишие, когато играта се пренесе в центъра на терена, но след първите 20 минути столичани натиснаха и в 26-ата минута бяха близо до гола, след като Иса засече с глава центриране отдясно, но кълбото премина покрай дясната греда на Караманов.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Дарко Тасевски овладя в наказателното поле и с хубав изстрел по диагонала с десния крак изведе Левски напред – 1:0. Гостите продължиха с натиска и след този гол, и в 39-ата минута Киров центрира остро отдясно към непокрития Иса, който обаче не успя да стигне до топката и тя излезе в аут. В следващата атака Тасевски шутира добре от около 20 метра, ала кълбото отново не намери очертанията на вратата на Караманов.

Няколко минути по-късно Иса и Жоазиньо направиха много хубаво двойно подаване, след което бразилецът остана сам срещу стража на „воеводите”, стреля с левия крак, но покрай левия страничен стълб на Караманов.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Левски.

Втората част започна малко мудно, а в 51-ата минута Жоазиньо опита да притесни домакините с изстрел от дъгата на наказателното поле, който обаче излезе в аут.

Темпото продължаваше да е доста бавно до 70-ата минута, когато Бензукан, Мюлдер и Минев не се разбраха в наказателното си поле и топката попадна в Игнатов, който с удар по земята възстанови статуквото.

До края на мача гостите от София тотално владееха положението на терена, но чистите голови ситуации пред Караманов така и не идваха. Все пак в 93-ата минута Левски стигна до много опасна ситуация пред вратата на домакините, след като Жоазиньо центрира от фаул, Бензукан стреля с глава, но стражът на „воеводите” изби в корнер с върха на пръстите си.

Нов гол до края не падна и така Сливен и Левски завършиха наравно 1:1 в предпоследния двубой от 9-ия кръг на родната „А” група.

След хикса "сините" остават еднолични лидери в класирането с актив

Сливен – Левски 1:1

0:1 Тасевски 29’
1:1 Игнатов 70’

Състави
:

Сливен: Караманов, Ф.Филипов, Ковачев, Василев (Мурен 94’), Иванов, Игнатов (Чанев 93’), Миндев, Ямуков, Миранда, Коконов (Лазари 54’), Христов

Левски: Митрев, Мюлдер, Милиев, Бензукан, Минев, Огнянов (Александров 81’), Грийн, Тасевски, Киров (Младенов 58’), Иса (Дембеле 69’), Жоазиньо

Жълти картони:
Ф. Филипов, Миндев, Ковачев (Сливен); Милиев (Левски)

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море