3. Левски с полпозишън за второто място след 0:0 между Берое и 10 от Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Китанов стана герой на мача след спорен червен картон на Бакари още в 32-ата минута

Нулево равенство между Берое и Черно море остави Левски на второто място след междинния 23-и кръг на „А” група.

Спорен червен картон на Бакари остави Черно море с човек по-малко от 32-ата минута. Иначе Берое се настани трайно в половината гостите от самото начало, но с железни намеси Георги Китанов запази мрежата си суха.

През второто полувреме почти нищо не се промени. 11 от Берое не успяха да преодолеят 10 от Черно море, като с главен принос за поделените точки бе Китанов. Най-чистото положение пропусна резервата Георги Божилов в добавеното време.

Берое няма успех над Черно море у дома от три години насам. Последната победа на заралии над варненци бе на 21 април 2013 г. с 1:0 след попадение на Георги Андонов в 3-ата минута.

Михаил Венков можеше да си отбележи куриозен автогол в 4-ата минута. Само концентрираните действия на вратаря Георги Китанов предотвратиха ранен аванс за Берое.

В 24-ата минута Китанов се спаси великолепно удар на Делев към близкия му ъгъл след чудесен извеждащ пас на Джоман.

Черно море остана с човек по-малко едва в 32-ата минута, когато Бакари получи спорен втори жълт картон. Гамбийският нападател бе пожален срещу Левски за грубо блъскане, а днес твърде леко бе изгонен.

Въпреки че играеше с 10 души, Черно море изглеждаше по-опасният отбор в края на първото полувреме. Удар на Венков отляво в пеналта изсвистя покрай сглобката.

След почивката Берое отново имаше инициативата, но Черно море действаше дори по-организирано в защита предвид червения картон на Бакари. Затова заралии започнаха да си служат с далечни удари. При един такъв Китанов не успя да хване, но нямаше кой да довкара.

Обръчът около вратата на Черно море се затягаше, но Китанов оставаше непробиваем. Берое обаче трудно стигаше до удари.

В 81-ата минута Делев се измъкна от Венков на фланга, но и този път Китанов спаси.

Моряците потърсиха своя шанс на контраатака, но така и не успя да създаде чисто положение.

В добавеното време резервата Георги Божилов можеше да донесе победата на Берое, която нямаше да бъде незаслужена. Офанзивният халф завъртя с глава при корнер, но Китанов блестящо изби.

Така, след 23-ия кръг три отбори делят второто място с по 35 точки – Левски, Славия и Берое, но „сините” имат предимство в директните двубои в мини-класирането. И въпреки издънката у дома срещу Монтана вчера (0:0), Левски остава втори и с мач по-малко от „бели” и „зелени”.

Черно море, който няма победа вече в 5 поредни мача за първенство, заема 5-ата позиция с 26 точки.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение