3. Левски се изложи срещу тим от втора турска лига (ВИДЕО)

Левски се изложи срещу тим от втора турска лига (ВИДЕО)

"Сините" търсят първата победа в подготовката си, следете мача тук

Левски продължава без победа по време на подготвителния си лагер в Турция, след като загуби с 0:1 от втородивизионния местен тим Генчлербирлиги. През първото полувреме гол на Билал Бари беше отменен, а Радослав Цонев уцели греда.

За "сините" това беше четвърта проверка на турска земя. Треньорът Станимир Стоилов заложи на петима нови в сравнение с последния мач. За пръв път като титуляр започна бразилецът Уелтън.

Левски започна по-активно срещата и в 8-ата минута Уелтън изведе Бари в наказателно поле. Мароканецът върна към Димитър Костадинов, който обаче не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин.

Още осем след това Цунами центрира Цунами центрира в наказателното поле, но Димитър Костадинов се размина с топката, а след това ударът на Здравко Димитров не застраши Рамазан.

В 21-ата минута Ники Михайлов лесно се справи с удар с глава на Метехан. В 26-ата минута Билал Бари върна към Костадинов, който мигонвенно стреля, но стражът на турците отрази с крак. Секунди след това Бари прати топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

В 28-ата минута Цунами центрира към Уелтън, който стреля с глава в аут. В 33-ата Уелгън опита технично изпълнение от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата на Рамазан. Пет минути след това Радослав Цонев уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар.

След почивката Левски отстъпи инициативата на домакините. В 61-ата минута турският тим беше много близо до откриването на резултата, след като една от футболист на Генчлербирлиги беше изведен в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но Михайлов се намеси решително. Топката обаче попадна в Каракас, който обаче не успя да уцели опразнената врата от няколко метра.

В следващата атака Уелтон проби и подаде към Костадинов, но защитник се намеси и блокира опита за удар на бившия играч на Септември и Царско село. В 70-ата минута Михайлов фаулира съперник в наказателното поле на Левски и и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Каракас, който реализира.

Кордоба пропусна да изравни. Кръстев също имаше шанс, но стреля слабо с левия крак.

Следващата проверка е срещу Динамо (Киев) на 4 февруари.

Левски - Генчлербирлиги 0:1
0:1 Каракас (71-д.)

ЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов, 91.Драган Михайлович, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 30. Филип Кръстев, 20. Димитър Костадинов, 17. Уелтън, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

ГЕНЧЛЕРБЕРЛИГИ: 1. Рамазан Кьоше, 4. Арда Кижилдаг, 14. Мерт Метехан, 18. Гюл Гьокхан, 13. Баир Мухамед, 8. Дмитро Гречушкин, 19. Ералп Сердарчан, 2. Артан Йомюрчан, 6. Олександър Белиаиев, 9. Елеке Блесинг, 7. Ситиаху Салалич

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)