3. Левски се отпуши за разгром в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски се отпуши за разгром в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Панайотов и Мапуку герои за "сините"

След 39 дни Левски отново вкара повече от един гол и прегази Дунав с 4:0 като гост. За последно "сините" бяха правили това на 21 октомври в дербито с ЦСКА (2:2). От тогава тимът изигра четири мача за първенство и един за Купата.

На градския стадион в Русе столичани изравниха най-резултатния си успех през сезона. В края на август тимът отново спечели с 4:0, но на "Герена" срещу Славия.

"Сините" съкратиха на 7 точки аванса на лидера Лудогорец и на три този на втория ЦСКА. Контурентите им за титлата обаче още не са изиграли мачовете си от 18-ия кръг на Първа лига. Дунав остава предпоследен с 14 точки.

Делио Роси беше сменил четирима от титулярите си в сравнение с мача срещу Верея (1:0). Вместо наказания Жорди Гомес и неубедителните Антони Белмонт, Йорсон Кабрал и Серджиу Буш, в игра се завърнаха Васил Панайотов и Жуниор Мапуку. Шанс за изява получи и румънецът Нелуц Рошу. Този ход на треньора донесе резултат. Панайотов отбеляза първите две попадения, докато Мапуку реализира третото и подаде за четвъртото.

Дунав в никакъв случай не игра слабо, особено през първото полувреме. Домакините обаче допуснаха грешки, от които "сините" не пропуснаха да се възползват.

Антонио Вутов можеше да отбележи още в 5-ата минута, но си поведе дълго топката след отлично подаване на Обертан и тя излезе в аут. Още пет след това шут на Рошу се отбива в главата на Олексей Ларин и излезе в корнер. При изпълнението на ъгловия удар Давид Яблонски стреля с глава, но покрай вратата.

Най-чистото положение за домакините дойде в 22-ата минтка, когато Бунидов изведе Божидар Васев сам срещу Митрев, но ударът му се оплете от външната страна на мрежата. Малко след това и пред Бранимир Костадинов се откри шанс за се разпише. След центриране от корнер той стреля първо с глава, а след това и с крак стреля отблизо, но и в двата случая топката срещна тялото на Божидар Митрев.

"Сините" отговориха с удар на Вутов над вратата. Левски поведе в  33-ата минута. Мапуку открадна топката в центъра, подаде към Прохазка, който отклони за Вутов. Младият нападател стреля, но вратарят Антонов спаси. Панайотов обаче не сбърка при добавката - 1:0. Халфът на Левски се разписа още веднъж в 39-ата минута, когато получи пас от Прохазка и простреля вратаря на домакините.

Веднага след подновяването на играта столичани вкараха трети гол. Отбеляза го Мапуку, който в този мач игра по левия фланг и се представи отлично. След центриране от корнер вратарят на Дунав боксира топката и тя попадна на главата на нападателя, който я прати в опразнената врата.

Домакините пробваха да се върнат в мача, но далечни удари на Андреас Васев и Жатоба бяха уловени от Митрев. Будинов с глава също не сполучи.

Делио Роси пусна Буш, като извади не Мапуку, а Обертан. Именно комбинация между двамата централни нападатели завърши с попадение на румънеца в 78-ата минута. Така беше сложена и точка на спора.

Дунав и Левски ще се срещнат отново в Русе на 15 декември. Тогава обаче двата тима ще играя четвъртфинал за Купата на България. Този двубой ще е и последен във футболната програмата за 2017 година.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение