3. Левски ще нощува на четвъртото място след пестелива победа над Берое (видео и снимки)

Иван Цветков и Жуниньо донесоха успеха на "сините" на "Герена"

Отборът на Левски записа много ценен успех над Берое в първи мач от 28-ия кръг на "А" група. Иван Цветков откри резултата за "сините" на "Георги Аспарухов" в 34-ата минута, а резервата Жуниньо удвои в 90-ата. По този начин преди мачовете на преките си конкуренти за евроквота Локо Пловдив и Литекс, тимът воден от Ясен Петров заема четвърта позиция в класирането.

Първата част на двубоя бе изключително равностойна. Въпреки че бяха водени от нов треньор, заралии по нищо не отстъпваха на домакините и в някои моменти дори ги надиграваха. Под ръководството на Ивко Ганчев, заменил бъдещия наставник на Левски Илиан Илиев, „зелено-белите” играха открито и създадоха няколко много опасни положения пред вратата на Пламен Илиев. Младият страж на „сините” обаче се представи блестящо и с решителни намеси спаси коварни удари на Стефан Велев и Емил Ангелов.

За домакините официален дебют като титуляр направи 15-годишният Антонио Вутов. Младокът игра със самочувствие и показа, че може да се разчита на него и в бъдеще. Все пак неопитността не му позволи да разкрие пълния си потенциал и той бе заменен в началото на второто полувреме.

„Сините” можеха да открият резултата чрез Иво Иванов, който засече с глава центриране на Иван Цветков от корнер, но капитанът на Берое Здравко Илиев прояви страхотен рефлекс и изчисти топката от голлинията.

Домакините се възползваха максимално добре от създадените положения и малко изненадващо на фона на случващото се на терена през първото полувреме успяха да поведат с гол на Иван Цветков. Опитният нападател бе изведен по отличен начин от Владимир Гаджев между двама бранители на Берое и с безпощаден удар от 15-ина метра простреля вратата на старозагорци.

След почивката отборът на Левски заигра значително по-добре и можеше да увеличи преднината си.

Пропуски пред вратата на Берое обаче направиха Райков, Жуниньо и Цветков. Абсолютно редовно попадение на Кристовао Рамос пък бе отменено поради несъществуваща засада.

Въпреки че намалиха оборотите през втората част, гостите също имаха своите шансове в заключителните минути на срещата. Емил Ангелов и Стефан Велев обаче пропуснаха изгодни положения и не съумяха да донесат поне точка на своя тим.

Хвърлили всички сили в предни позиции, старозагорци проспаха една контраатака на домакините секунди преди последния съдийски сигнал. Жуниньо се възползва от грешка на Ямуков и останал очи в очи срещу вратаря Скорчев хладнокръвно реализира за 2:0, слагайки окончателно точка на спора.

В самия край на срещата дебют с екипа на Левски направи 19-годишният юноша Никола Яначков.

С тази победа "сините" се изкачват на четвърта позиция във временното класиране с актив от 56 точки, пред отборите на Локомотив Пловдив и Литекс, които обаче са с мач по-малко. Тимът на Берое пък е девети с 34 пункта.