3. Левски сложи "петица" на Ботев (Пд)

Левски сложи "петица" на Ботев (Пд)

Кръстовчев, Милиев, Тасевски и на два пъти Ортега бяха точни срещу аутсайдера в "А" група.

Шампионът на България Левски започна по категоричен начин защитата на титлата си. В среща от 1-ия кръг на родната „А” група „сините” разбиха с 5:0 аутсайдера в шампионата Ботев (Пловдив).

Двубоят се игра пред 3000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”, които бяха свидетели на попадения отбелязани от Дениран Ортега на два пъти, реабилитирания Еньо Кръстовчев, героят от мача с ФК Баку Дарко Тасевски и централния бранител Йордан Милиев.

Още от самото начало възпитаниците на Ратко Достанич показаха, че няма да имат проблеми в срещата срещу „канарчетата”, които през лятото се разделиха с почти целия си състав.

Головата фиеста започна в 6-ата минута на двубоя. Ортега намери Кръстовчев, който от точката на дузпата реализира за 1:0. 10 минути по-късно шампионите стигнаха до втори гол. Николай Димитров центрира от корнер и след последвалото разбъркване защитникът Йордан Милиев покачи на 2:0.

До края на първата част Левски свали темпото и до нови попадения във вратата на Попов не се стигна.

След няколко пропуска след почивката, за класическото 3:0 се разписа Дарко Тасевски в 66-ата минута, който с глава засече атрактивно центриране отляво на Лусио Вагнер.

В 73-ата Мариян Огнянов намери след изпълнение на фаул Дениран Ортега и той реализира първото си попадение със „синята” фланелка след трансфера си от Славия преди две седмици.

Само в рамките на 4 минути нигериецът вкара втория си гол в мача, разписвайки се след центриране на Вагнер.

Така Левски стартира с убедителен успех, а Ботев още от 1-ия кръг се запъти към „Б” група.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо