3. Левски смачка Локо (Пд) насред "Лаута" (ВИДЕО)

Левски смачка Локо (Пд) насред "Лаута" (ВИДЕО)

"Сините" изиграха най-силния мач при Елин Топузаков

Левски победи категорично с 3:0 Локомотив Пловдив в мача им от 32-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на „Лаута" беше под пълната диктовка на гостите и те заслужено си тръгнаха с трите точки след като в началото на месеца претърпяха поражение на същия стадион.

Още в началото на срещата Левски имаше добър шанс, от който обаче не се възползва.  В 7-ата минута Хорхе Сегура стреля с глава, но покрай вратата на Пламен Андреев. Три минути след това Роналдо овладя добре топката и напредна, но топката се удари в играч на Локо и мина покрай вратата. При последвалия корнер не се стигна до нищо опасно за Илко Пиргов.

В 17-ата минута Илко Пиргов излезе извън наказателното си поле, а Рикардиньо успя да отправи изстрел към опразнената врата, но той бе неточен.

В 23-ата минута Филип Кръстев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Мартин Паскалев. В 30-ата минута Дион мина покрай Цунами и стреля, но покрай вратата.

В 35-ата минута Левски се възползва от грешка на Локомотив Пловдив и поведе в резултата. Мартин Паскалев върна към Пиргов, който обаче опита с дрибъл да мине покрай Уелтон и Рикардиньо, но вместо това вторият прати топката във вратата му.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха аванса си. След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, но Илко Пиргов парира удара му, при добавката обаче Ивелин Попов отблизо се разписа за 0:2. В 68-ата минута "сините" бяха близо до трети гол, но страничният стълб спаси Локо Пд след изстрел на Уелтон.

В 79-ата минута Локомотив Пловдив допусна още една грешка, която доведе до гол за Левски. Филип Кръстев излезе очи в очи с Пиргов и прати топката в мрежата му за трети път в двубоя.

Стартови състави:

Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 30. Филип Кръстев, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон, 18. Роналдо