3. Левски смачка Спартак (Вн), феновете пак вилнеят (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски смачка Спартак (Вн), феновете пак вилнеят (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юноша на „сините“ блести с два гола при победата с 5:1

Левски се класира с лекота за 1/8-финалите за Купата на България след категорична победа с 5:1 над втородивизионния Спартак Варна в Балчик. Футболистите на Петър Хубчев поведоха преди почивката с 2:0, като точни за „сините“ бяха Мазурек (27) и Алар (42). В началото на второто полувреме и Насиру Мохамед се разписа. Резервата Мартин Петков оправда гласуваното му доверие и блесна с два бързи гола за две минути. Ивайло Русев пък вкара почетното попадение за Спартак в 63-ата.

Левски си осигури комфортен аванс от два гола през първото полувреме, след като доминираше на терена в Балчик. „Сините“ бяха много по-активни в атака, като варненци опитваха да отвърнат с бързи контри, но така и не стигнаха до чисто положение пред вратата на Ники Михайлов.

В 12-ата минута нашименто центрира от корнер, Райнов отклони с глава към Насиру Мохамед, който от няколко метра прати в мрежата, но беше вдигнат флаг за засада и голът не бе зачетен.

В 26-ата минута Насиру Мохамед засече центрирана топка в движение, но Иванов парира, последва и слаб удар на Алар, който не затрудни вратаря. В ответната атака дойде и най-доброто положение за домакините, когато Русев проби през центъра, но ударът му попадна право в ръцете на Михайлов.

Първият гол в мача падна в 27-ата минута. Ивайло Найденов задържа умело отдясно, пусна към непокрития Мазурек и аржентинецът с прецизен удар по земя прати в долния ляв ъгъл.

В 42-ата Иван Горанов напредна отляво, центрира в наказателното поле на Спартак, където Дени Алар не сгреши при удара си с глава от линията на вратарското поле, покачвайки аванса на „сините“.

Левски започна ударно втората част и след пет минути игра „сините“ увеличиха аванса си. Мартин Райнов направи отлично извеждащо подаване за Насиру Мохамед, който останал сам срещу вратаря на Спартак покачи на 3:0.

В 53-ата Мартин Петков замени Иван Горанов и за по-малко от пет минути отбеляза два гола. В 55-ата Нашименто центрира от корнер, Алар засече с глава, но нацели гредата. Топката се отклони към непокрития Петков, който от малка дистанция вкара за 4:0.

Две по-късно Петков получи на границата на наказателното поле, овладя с едно докосване и с плътен удар отбеляза втория си гол.

В 63-ата минута домакините върнаха едно попадение. Смирнов успя да задържи между двама бранители на столичани, след което се завъртя и центрира към Ивайло Русев, който успя от неудобна позиция да прати в близкия на Михайлов ъгъл за 1:5.

Оставаше малко повече от четвърт час до края на редовното време, когато играта бе прекъсната заради покачване на напрежението, но не терена, а на трибуните. Фенове на Левски прескочиха огражденията и се насочиха към агитката на варненци, заради което трябваше да се намесят силите на реда и двубоят бе спрян за няколко минути.

В добавеното Насиру Мохамед пропусна от чиста позиция да отбележи втори гол в мача.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

90+3 Край на двубоя!

90+2 Насиру Мохамед бе изведен от Петков на добра позиция, но вратарят Иванов спаси удара му.
90 Три минути добавено време.
86 Последна смяна в Спартак, в игра влиза Мирослав Георгиев, излиза Янаки Смирнов.
85 Живко Миланов се опитва да успокои феновете на Левски.
79 Удар на Мартин Петков от линията на големия пеналт, но във вратаря на Спартак.
77 Играта е подновена.
73 Двубоят е временно спрян, след като фенове на Левски прескочиха огражденията и се насочиха към агитката на Спартак. Изчаква се напрежението между феновете да бъде потушено.
71 Убедителна намеса на Живко Миланов, спирайки опасна атака на домакините.
63 ГОООЛ! Спартак връща едно попадение! Смирнов успя да задържи между двама бранители на Левски до аутлиният, завъртя се и центрира, а Ивайло Русев успя да отбележи от трудна позиция в близкия на Михайлов ъгъл.

60 Нови две смени, по една във всеки отбор. Живко Миланов влиза на мястото на Каргас, от Спартак излиза Боян Илиев, на негово място Филип Колев.
58 Смяна в Левски, влиза Асен Чандъров, заменен е Мазурек.
57 ГОООЛ!!! Отново Петков бележи! Резервата получи на границата на наказателното поле, овладя умело и с точен удар вкарва петия гол за Левски!
55  ГОООЛ! Мартин Петков се разписва след две минути игра! Нашименто центрира от корнер, Алар засече с глава, но топката се отби в десния страничен стълб. Петков бе на правилното място и необезпокояван вкарва във вратата на Спартак.

53 Смяна за Левски, заменен е Иван Горанов, влиза Мартин Петков.
50 ГОООЛ! Мартин Райнов се отчете с перфектен пас за Насиру Мохамед, който остана сам в предни позиции, след което пусна под плонжа на вратаря за 3:0!

46 Начало на втората част.
46 Смяна на почивката за Спартак, заменен е Васил Добрев, на негово място влиза Николай Томов.
45+2 Край на първото полувреме!

45 Две минути добавено време.
43 Иво Иванов получава жълт картон за нарушение срещу Франко Мазурек.
42 ГОООЛ! Иван Горанов центрира отляво, а Дени Алар  засече с глава от линията на вратарското поле, покачвайки преднината на "сините".

38 Жълт картон за Каргас, след като игра умишлено с ръка с топката.
37 Мазурек се подхлъзна и се сблъска лошо с Иво Иванов в близост до дъгата на пеналта.
35 Първи жълт картон в мача, получава го Янаки Смирнов.
33 Неточен удар на Насиру Мохамед в аут.
27 ГОООЛ! Ивайло Найденов задържа добре топката на десния фланг, след което потърси Мазурек, аржентинецът стреля технично по земя от дъгата на наказателното поле, пращайки в долния ляв ъгъл за 1:0!

26 Насиру Мохамед получи в пеналта, засече в движение топката, но стреля правов във вратаря, който изби. След това и Алар пробва изстрел по земя, но отново в обсега на Иванов.
25 Напрежение пред пеналта на Левски, но атаката на Спартак завършва с неточен и слаб удар на Динков
22 Янис Каргас получи удар в лицето и отново ще се наложи да напусне очертанието на терена.
19 Исуф пробва дълго подаване за Русев, Михайлов излезе и изчисти, при което обаче се сблъска с Каргас, който остана да лежи на земята и получава лекарска помощ.
18 Пас на Горанов за Мазурек, който обаче остана под топката.
14 Удар на Стефан Иванов, който не затруднява Ники Михайлов.
12 Насиру Мохамед бележи, но попадението е отменено заради засада.
10 Далечен шут на Мазурек към горния ляв ъгъл, но не му достигна точност.
9 Пробив на Насиру Мохамед, но Васил Добрев успя да се пребори с него и топката излезе в аут.
7 Центриране от фаул в наказателното поле на домакините, Пенев отклони топката, а вратарят бе на мястото си и улови.
4 Центриране на Стоян Иванов от фаул в пеналта на Левски, но пасът е прекалено неточен и топката излиза в аут.