3. Левски София Запад обърна отбора на Левски в последната минута

Левски София Запад обърна отбора на Левски в последната минута

София Запад успя да преодолее пасив от един гол и излезе победител в края

Отборът на Левски София Запад, който е шампион на България по футзал победи с 2:1 футболен тим на Левски в коледен демонстративен мач, игран в зала "Христо Ботев" в Студенстки град. "Сините", които през седмицата победиха с 1:0 Спортинг (Лисабон) поведоха с 1:0 в резултата с гол на Мариян Огнянов, но с два гола в последните минути София Запад изтръгнаха победата.

Мачът започна оспорвано, като отборът на Левски, предвождан от Георги Иванов - Гонзо не се даваше на футзал клуба с име на фенклуба на левскарите София Запад. В деветата минута Мариян Огнянов влезе в игра като смяна на помощник треньора на Ясен Петров - Ивайло Петров,  и секунди по-късно даде преднина на своите. Дарко Тасевски се отличи с асистенция за Огнянов.

През първото полувреме нямаше повече попадения и двата отбора се оттеглиха на почивка при преднина за "сините". Божидар Митрев на няколко пъти спасяваше чисти положения, а през втората част Запад удариха и напречната греда зад стража на Левски.

С голове в разстояние на три минути - от 47-та до 50-та София Запад обърнаха мача. Първо Божанков изравни в 47-та минута, а след това в последната минута от редовното време Марев вкара победния гол. Символичните домакини в лицето на София Запад победиха в сблъсъка, след което двата отбора се събраха за поздравления и снимки.

Левски София Запад - Левски 2:1

0:1 Огнянов 10'

1:1 Божанков 47'