3. Левски стартира с трудна победа над Черно море (видео)

Левски стартира с трудна победа над Черно море (видео)

"Сините" треперят в края

Левски постигна петата си поредна победа в „А” група, след като се наложи с 2:1 над Черно море в среща от 17-ия кръг на „А” група, с който се поднови първенството в родния футболен шампионат. Голове на Иван Цветков през първото и на новото попълнение Кристовао Рамос през второто полувреме дадоха комфортна преднина за тима на Николай Костов преди Дончо Атанасов да намали късно пасива на гостите и да накара фенове и щаб на „сините” да треперят 5 минути преди края.

Срещата на „Герена” бе оспорвана, като „моряците” пропуснаха по едно чисто положение във всяко едно от полувремената. През първото Паломино излезе абсолютно сам срещу вратаря, но се забави и топката му бе отнета. А през второто Камазола не успя да уцели опразнената врата с глава. В крайна сметка домакините си вкараха най-добрите ситуации пред вратата на Черно море и започнаха с успех пролетния полусезон.

Първото полувреме беше доста оспорвано. Първо в 7-ата минута Грийн върна рисковано към вратаря Илиев, който уцели тялото на нападателя на Черно море Паломино и за негово щастие след рикошета топката излезе в аут.

В следващата атака Нуно Питно проби в наказателното поле на „моряците” и от аутлинията върна топката на дузпата. Кристовао Рамос стреля веднага, но Ивелин Янев блокира шута пред голлинията.

В 21-ата минута Черно море пропусна най-чистата си възможност да излезе напред в резултата. Грешка на Грийн позволи на Паломино да излезе абсолютно сам срещу вратаря Илиев, но холандският бранител успя да се върне навреме и да поправи грешката си, отнемайки от венецуелеца току преди да е нанесъл удар.

След нов пропуск на Паломино дойде 32-ата минута, когато Георги Илиев стреля силно извън наказателното поле, вратарят Пламен Илиев първоначално изпусна топката и веднага бе атакуван от Паломино, но стражът на „сините” си придърпа топката към себе си и ликвидира опасността.

Две минути преди изтичане редовните 45 минути Левски поведе. Иван Цветков се възползва от колективна грешка в защитата на Черно море. При центриране от ъглов удар на Пинто, Димов бе оставен непокрит да стреля с глава, Сашо Александров изби едва-едва от голлинията и вече на добавката Цветков бутна топката в мрежата.

При 1:0 дойде почивката.

4 минути след подновяването на играта Нуно Пинто се опита да си изпроси дузпа, но неуспешно.

Двуострата игра продължи с няколко удара в района на границата на наказателното поле, но вратарите бяха непробиваеми.

В 66-ата минута Левски организира опасна контраатака. Жуниньо получи топката от Гаджев вляво, навлезе в наказателното поле, финтира бранител и правилно реши да подава към непокрития Гаджев, който отправи мощен шут от границата на пеналтерията, но право в ръцете на Денчев.

Две минути по-късно Черно море пропусна най-добрата си възможност да изравни. Паломино се пребори за една топка извън наказателното поле, намери Фернандес, който хитро центрира за непокрития Камазола, но последният не уцели вратата с глава от няколко метра.

В 75-ата минута Левски сложи точка на спора с втори гол. Резервата Младенов бе изведен вляво на наказателното поле от Гаджев и с много технично подаване намери включилия се Кристовао Рамос, който на празна врата вкара дебютното си попадение със синия екип.

В 85-ата минута обаче Черно море върна един гол и изостри вниманието на „сините” привърженици. Дончо Атанасов бе намерен пред наказателното поле с далечен пас. Крилото надбяга Дъстли Мулдер и с неспасяем удар матира Пламен Илиев.

До края обаче гостите не съумяха да създадат нов шанс и победата остана за Левски, който допусна първи гол от Черно море на своя стадион от май 2007 г. насам. „Сините” си върнаха за загубата от есента с 1:3 във Варна. „Моряците” пък нямат дори равен на „Герена” от 2003 г. насам. Днешната загуба спря серията им 4 мача без загуба за първенство. Тимът на Стефан Генов за втори път през сезона инкасира повече от един гол след загубата от Черноморец с 0:2 в осмия кръг.