3. Левски тресна руснаци (ВИДЕО)

Левски тресна руснаци (ВИДЕО)

"Сините" победиха в третата си контрола от лагера в Кипър

Отборът на Левски изигра третата си контрола от лагера в Кипър. В нея "сините" надиграха напълно руския УФА на терена в АЛФА център. В крайна сметка обаче стигнаха до победа с минималното 1:0.

Вратарят Боян Йоргачевич изигра първия си мач за 2017 година. Сърбинът пропусна първите две контроли на сините в Кипър. Той не пази срещу лидера в Румъния Виторул (1:2), за да може треньорският щаб да прецени качествата на младоците Николай Кръстев и Димитър Шейтанов. След това Боян получи рана на крака, която го извади за няколко дни от тренировките и му попречи да играе срещу унгарския Уйпещ.

Двубоят започна равностойно. Удар в началните минути на Бурабия се отклони в защитник на УФА и за вратаря не бе проблем да улови топката. Постепенно Левски пое инициативата в срещата, владееше повече топката и имаше териториално предимство. Това обаче не доведе до голови положения пред вратата на руснаците. Противно на логиката, в даденото от съдията продължение на първото полувреме, именно футболистите на УФА можеха да открият резултата. След центриране от фаул, играч в бял екип засече топката с глава, но тя премина малко над напречната греда на Йоргачевич. Сръбският страж на Левски пък нямаше абсолютно никаква работа през първите 45 минути.

Веднага след почивката, в игра за Левски влязоха Симон Сандберг, Димитър Пиргов, Франсис Нар, Адениджи и Божидар Краев. Второто полувреме започна с груба грешка в „синята” защита, позволила на Дмитрий Стотки да остане сам срещу Йоргачевич. Вратарят на Левски обаче показа страхотен рефлекс и отрази удара на руснака. В 53-ата минута възпитаниците на Елин Топузаков поведоха. Франсис Нар центрира отдясно в наказателното поле, Бабатуде Адениджи свали топката към връхлитащия Божидар Краев. От  точката за изпълнение на дузпа, талантът на столични с прецизен удар откри резултата. Малко по-късно Адениджи можеше да удвои, но ударът му премина до дясната греда. И отново той отправи топовен изстрел в 67-ата минута, но вратарят на УФА изби отиващата под гредата му топка. Силен изстрел на Роман Прохазка извън наказателното поле пък премина до левия страничен стълб. Влезлият като резерва Николай Кръстев пък трябваше да се намесва след коварен удар от фаул. Младият страж на Левски се справи и сигурно изби в корнер. Това бе и последната опасност в срещата, а столичани съвсем заслужено победиха.

Състав на Левски: Йоргачевич, Яблонски, Ал. Др. Александров, Минев, Ал. Ем. Александров, Прохазка, Костадинов, Огнянов, Бурабия, Адениджи, Аниете (Кръстев, Сандберг, Пиргов, Нар, Адениджи, Краев, Де Нойер, Лукин, Принс, Иванов, Найденов)

Контролите на Левски през зимата:

20 януари, в Кипър: ЛЕВСКИ - Виторул (Румъния) 1:2
29 януари, в Кипър: ЛЕВСКИ - Уйпещ (Унгария) 2:1
2 февруари, в Кипър oт 14:45 часа: ЛЕВСКИ - Уфа (Русия) 1:0
5 февруари, в Кипър: ЛЕВСКИ - Теплице (Чехия)
8 февруари, в Кипър: ЛЕВСКИ - Партизан (Сърбия)

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.

Ще издържи ли България в битката в Белфаст

Националният отбор гостува на Северна Ирландия утре вечер

Новият шеф в ЦСКА: Нямам капка съмнение в нашия успех (ВИДЕО)

„Ние сме победители, от нас се очаква повече“, посочи Радослав Златков

ЦСКА започна подготовка за Левски

Томаш с брифинг в петък, вижте програмата на „червените“

Френски съдия свири на България срещу Северна Ирландия

Французинът Жером Брисар беше назначен от УЕФА да ръководи утрешното гостуване на футболните национали в Северна Ирландия