3. Левски удари с 3:0 като гост ЦСКА

Левски удари с 3:0 като гост ЦСКА

Тимът на Елин Топузаков е четвърти в класирането, червените са лидери

Юношите на Левски до 19 години победиха като гост с класическото 3:0 ЦСКА в мач от 15-ия кръг на Елитната група до 19 години.

ЦСКА започна силно и още в първите минути можеше да открие - Чорбаджийски напредна отляво, пусна към Спиров, който продължи към Цветанов, но ударът на таланта попадна точно в ръцете на вратаря на гостите.

Добрата игра на "червените" продължи и малко по-късно Мартин Сотиров като по чудо се размина с гола - капитанът на "армейците" бе оставен непокрит на далечната греда след центиране от корнер отдясно, но не успя да засече топката добре и я прати встрани.

В средата на първата част Георги Чорбаджийски се пребори със съперник, навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак, но вратарят Загоров някак успя да избие и отново спаси вратата си от попадение.

Гостите също погледнаха към вратата на Георги Гергинов и Антон Иванов пробва да изненада "червения" страж, но не намери целта. Васил Димитров откри резултата в 38-та минута след центриране от корнер на Божидар Костадинов.

В 45-та минута голмайсторът за „сините“ асистира на Цветомир Тодоров за 0:2. Ивайло Марков оформи крайният резултат от дузпа в 75-та минута.

Воденият от треньора Елин Топузаков тим е на 4-то място във временното класиране с актив от 23 точки. В същото време това бе едва второ поражение от началото на сезона за ЦСКА U19. Възпитаниците на Добромир Митов продължават да водят еднолично на върха на класирането пред Черно море и Славия.