3. Левски удари Славия в контрола – инкогнито

Левски удари Славия в контрола – инкогнито

Стоичков дебютира за „сините” при 2:1 над тима на Мартин Кушев

Отборът на Левски победи Славия за втори път в рамките на по-малко от два месеца, след като се наложи над „белите” с 2:1 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион „Славия” и бе насрочен от двата отбора заради паузата в първенството, която е продиктувана от евроквалификациите, които се играят на Стария континент.

Точно преди началото на мача обаче, ръководството на Славия сътвори поредното безумие, след като забрани видео излъчване на сблъсъка. По този начин всички фенове на двата тима, които бяха на работа по това време и не можаха да присъстват на мача, трябваше да се задоволят с чат-описание на най-интересните моменти, вместо с картина от сблъсъка на любимия им тим.

Централният защитник на Левски – Ларс Рисп, пък получи контузия още в 17-ата минута и бе заменен от Асен Георгиев. Двамата треньори смениха изцяло титулярния си състав в хода на мача, като дадоха възможност да доста юноши да покажат какво могат.

Иначе около 1000 зрители присъстваха на срещата между „сини” и „бели”, която започна с няколко неточни удара по посока на двете врати, а в 17-ата минута централният бранител на гостите – Ларс Рисп, получи травма в бедрото на левия крак.

Така дойде 21-ата минута, когато Даниел Младенов проби по дясното крило и центрира остро в пеналта, където Филипов опита да изчисти, но вместо това заби топката неспасяемо в мрежата си за 0:1.

След попадението Тодор Христов можеше да направи 2:0, ала шутът му след центриране на Младенов не намери очертанията на вратата на „белите”.

Стигна се и до 33-ата минута, когато Филипов проби добре по десния фланг и центрира в пеналта, където Жуниньо се извиси над всички и с глава забоде топката в долния десен ъгъл за 1:1.

След гола домакините се активизираха още повече и в 37-ата минута
хубаво двойно между Жуниньо и Георги Христов завърши с опасен удар на бразилеца в долния десен ъгъл, но Митрев спаси. 120 секунди по-късно Илия Илиев намери Жуниор в наказателното поле, бразилецът премина покрай Митрев и стреля от малък ъгъл към опразнената врата, ала топката премина на сантиметри покрай рамката на Петров.

До края на полувремето зрителите на стадион „Славия” не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част започна с повече от половин дузина смени в двата тима и малко по-активна игра на „сините” в началните минути. Като цяло обаче вторите 45 минути бяха доста по-скучни от първите. В 53-ата минута Жуниор получи на границата на наказателното поле и стреля мощно с десния крак, но топката премина над напречната греда. 4 минути по-късно Бейкър бе изведен сам срещу Митрев от Илиев, но Митрев спаси удара му.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Левски отново излезе напред в резултата. Тогава
Огнянов намери Христов на левия фланг, крилото проби до ъгъла на пеналта и стреля страхотно, кълбото срещна напречната греда, тупна зад голлинията - 2:1.

След този гол Славия отново опита да натисне и в 76-ата минута бе близо до ново изравняване, когато Бейкър отново излезе сам срещу Митрев и стражът пак спаси удара му, а при добавката канадецът се замота и изкара кълбото в аут.

В самия край на двубоя, в 87-ата минута, Христо Йовов направи един от марковите си пропуски, след като бе изведен сам срещу вратаря на Славия на 6-7 метра от голлинията. Ударът с десния крак на ветерана обаче описа невиждана траектория и излезе в странично хвърляне.

До края на мача нов гол не падна и така Левски се наложи над Славия с 2:1 в контролна среща, играна на стадион „Славия”.