3. Левски удари юношите на Шахтьор (Донецк) с голове на двама дебютанти (ВИДЕО)

Левски удари юношите на Шахтьор (Донецк) с голове на двама дебютанти (ВИДЕО)

"Сините" записаха успех в седмата си контрола

Левски победи Шахтьор Донецк U19 с 2:1 в седмата си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция. "Сините" поведоха в 22-рата минута с дебютен гол на Фабио Лима от дузпа, която сам си спечели. В 62-рата минута дебютантът Хоакин Фернандес покачи на 2:0 след асистенция на Марин Петков. За Левски предстоят контроли с Кайсар и Рига.

В деветата минута Левски създаде първата чиста ситуация в срещата, след като Стивън Жерард Гаоте бе изведен по лявото крило и нанесе удар, но не успя да вкара сила и Владислав Кравец улови без особени трудности. В 13-ата минута Фабио Лима стреля от дистанция, но бе блокиран.

В 21-вата минута Фабио Лима проби отдясно и навлезе в наказателното поле, но бе задържан и съборен от Валентин Халонский, което доведе до дузпа. Зад бялата точка в 22-рата минута застана именно бразилецът, който стреля силно в долния ляв ъгъл и не остави шансове на вратаря Кравец - 1:0.

В 29-ата минута Йехор Князаев бе изведен сам срещу Иван Андонов и прати топката в мрежата му, но попадението не бе зачетено заради засада. Четири минути след това Антон Демченко също бе изпуснат, преодоля Иван Андонов и стреля, но Виктор Любенов изби от голлинията.

В следващия четвърт час темпото значително спадна. В 44-ата минута Денис Сметана пробва късмета си от далечна дистанция, но стреля над вратата на Иван Андонов. С това се изчерпаха интересните ситуации за първата част.

В началото на втората част неофициален дебют за Левски записа Хоакин Фернандес, който замени Асен Чандъров и влезе в центъра на отбраната, а Виктор Любенов заигра като дефанзивен полузащитник.

В 62-рата минута Левски отбеляза и втори гол. Марин Петков проби отляво и центрира към Хоакин Фернандес, който засече прекрасно топката и я прати в мрежата за 2:0.

В 66-ата минута Асими Фадига отне топката и навлезе в наказателното поле, след което стреля слабо в ръцете на вратаря. В 73-ата минута Асен Митков замени Кристиан Димитров, което върна Виктор Любенов в центъра на отбраната.

В 85-ата минута Асими Фадига изведе Марин Петков, който навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който бе спасен от вратаря, Асен Митков добави с глава, но много слабо и право в ръцете на стража на Шахтьор.

Три минути след това Шахтьор Донецк върна едно попадение чрез Антон Дрозд. В 89-ата минута Левски организира добра атака, Фадига изведе Лима, който стреля от близка дистанция, но вратарят изби в левия страничен стълб.

ЛЕВСКИ - ШАХТЬОР U19 2:1
1:0 Фабио Лима (д) 22, 2:0 Хоакин Фернандес 62, 2:1 Антон Дрозд 88

Състави:

Левски (4-3-3): 99. Иван Андонов - 77. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров (73' - 10. Асен Митков), 4. Виктор Любенов, 15. Александър Божилов - 20. Асен Чандъров (46' - 24. Хоакин Фернандес), 11. Джавад Ел Джемили (60' - 88. Марин Петков), 14. Илиян Стефанов (К) -  7. Фабио Лима, 31. Стивън Жерард Гаоте (46' - ,97. Асими Фадига), 21. Кристиян Йовов

Резерви1. Пламен Андреев, 13. Николай Михайлов – 5. Килиан ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 17. Уелтон, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба,

Старши треньор: Николай Костов

Шахтьор Донецк U19: 1. Владислав Кравец – 2. Антон Дрозд, 3. Йехор Данковский, 4. Данило Удод, 5. Валентин Халонский, 6. Иван Лошенко, 7. Олександър Юшченко, 8. Евгений Янович, 9. Антон Демченко, 10. Денис Сметана, 11. Йехор Князаев

Резерви: 24. Хусрав Тойров – 12. Артьом Недозимований, 13. Михаил Решетников, 14. Микита Сметана, 15. Олександър Костриция, 16. Дмитро Безклейний, 17. Богдан Трифаненко, 18. Владислав Тютюнов, 19. Олександър Ломага, 20. Васил Бундаш, 21. Евгений Хармаш, 22. Мухамадой Кантен, 24. Хусрав Тойров, 25. Йехор Костюк

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение