3. Левски възкръсна срещу осакатения ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски възкръсна срещу осакатения ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бившият "армеец" Буш накара "сините" да мечтаят за Купата

Левски надигна глава с 2:0 срещу ЦСКА в първи полуфинал за Купата на България. "Сините" изиграха много добър мач срещу осакатения тим на съперника, който беше без четирима титуляри, а в хода на мача се наложи треньорът Стамен Белчев да направи две принудителни смени. Това в никакъв случай не омаловажава успеха на Левски. Над всички бяха Габриел Обертан и най-вече бившият "армеец" Серджиу Буш, който вкара два гола, удари греда и накара феновете на тима да мечтаят за спечелване на трофея.

Реваншът e на 25 април отново на ст. "Васил Левски".

Наставникът на "червените" беше лишен от услугите на наказаните Жеферсон, Манолев и Каранга, както и контузените Десподов, Барт и Китанов.

Левски пък не можеше да разчита на Горанов и Белаид, които са с травми. Насименто обаче се звърна в групата и дори започна титулярите, а двама от любимците на Сектор "Б" - Роман Прохазка и Жорди Гомес седнаха на пейката.

Мачът започна с добро центрирането на Рубен Пинто в наказателното поле на Левски. Там обаче Рафаел Енрике беше притиснат от Милош Цветкович и нанесе слаб удар по топката.

В 7-ата минута Левски стигна до гол. Обертан получи пас отдясно, преодоля Дюлгеров и центрира отлично към Буш. Чорбаджиски увисна и позволи на румънеца да прати топката в мрежата с удар от границата на малкото наказателно поле - 0:1.

След попадението "сините" постепенно се прибраха в своята половина и разчитаха на контри. ЦСКА владееше топката, атакуваше, но рядко стигаше до голови положения.

В 15-ата минута Едвин Джеси елиминира Холмар Ейолфсон, но ударът му от границата на наказателното поле мина над вратата. Малко след това проблемите пред треньора на ЦСКА Стамен Белчев се увеличиха с още един - Джеси трябваше да бъде сменен принудително, след като получи контузия в глезена. Той беше откаран с линейка в болница, а на негово място се появи Александър Георгиев.

Груба грешка на Бодуров позволи на "сините" да създадат положение в 25-ата минута. Вутов открадна топката, подаде към Буш, който направи няколко крачки и стреля, но стражът на "червените" спаси. В ответната атака Тиаго Родригес пусна извеждащ пас към Жан Бланко, който се опита да прехвърли Митрев, но не успя да уцели вратата.

В 32-ата минута Опасен удар от далечна дистанция на Давид Яблонски минава встрани от десния стълб на вратата на "червените". В 38-ата пък контра на ЦСКА беше спряна от Паулиньо. Тиаго пробяга близо 30 метра с топка в крака и опита подаване към свободния Александър Георгиев. Пасът му обаче беше пресечен от бразилеца.

Второто полувреме също започна отлично за Левски. Не беше изминила и минута, когато Буш за втори път се разписа във вратата на ЦСКА. Румънецът засече с глава добро центриране отдясно на Обертан. Вина за попадението отново носи капитана Чорбаджийски който допусна Буш да се вклини между него и Бодуров и необезпокоявано да стреля.

В 58-ата минута удар на Бланко с глава мина близо до дясната греда. В 71-ата защитата на Левски проспа отличен пас на Алберг за Рафаел Енрике, който изскочи зад гърба на Афонсо Фигейредо и шутира.  Изстрелът му обаче мина покрай вратата.

Минута по-късно Сержиу Буш бе близо до хеттрик. Нападателят беше изведен от Обертан, прехвърли Черниаускас, но топката се отби в напречния стълб. В следващите минути нарушенията се увеличиха и играта значително се накъса. В 85-ата минута Буш продължи да търси трети гол и отправи много тежък изстрел, който с мъка бе отразен от Черниаускас.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор