3. Левски взе дербито с Локо Сф (ВИДЕО)

Левски взе дербито с Локо Сф (ВИДЕО)

Дебютен гол на бивш „железничар“ донесе успеха на „сините“

След като взе само точка от предишните два кръга, отборът на Левски постигна победа в 24-ия.

Възпитаниците на Станимир Стоилов надвиха у дома Локомотив (София) с минималното 1:0, за да останат непобедени на „Герена“ през календарната година в efbet Лига.

Единственото попадение в срещата реализира бившият „железничар“ Илиян Стефанов, вкарал дебютния си гол със синята фланелка в 35-ата минута.

Гостите пък останаха без успех далеч от дома след завръщането си в елита, а и без още двама основни футболисти, защото травми през първото полувреме получиха Давид Малембана и Октавио.

Заради наказания пък двубоя пропуснаха централните защитници Пламен Крачунов и Йоргос Кацикас, както и Андриан Краев от домакините.

Те се  настаниха в половината на съперника веднага след началния съдийски сигнал.

Още в 3-ата минута зимното попълнение Уелтон тества рефлекса на Александър Любенов, но юношата на „сините“ внимаваше и спаси.

Само 7 минути по-късно отново Уелтон създаде проблеми на гостите, пробивайки по фланга.

След това той върна топката към намиращия се на отлична позиция Марин Петков, но неговият удар нацели напречната греда.

Междувременно пък защитникът на „железничарите“ Давид Малембана получи травма и напусна терена преждевременно.

Той бе заменен от пристигналия в навечерието на срещата хърватин Фране Чиряк, който дебютира за Локомотив (София) само 2 дни след трансфера си.

Левски продължи да владее инициативата и отправи няколко неточни изстрела, докато Локо Сф разчиташе предимно на контраатаки, но грешни решения във финалната третина провалиха 2 добри такива.

Все пак логичното се случи в 35-ата минута, когато Илиян Стефанов откри резултата с първия си гол за Левски.

Той получи хубав пас от Георги Миланов в наказателното поле и стреля веднага, а Любенов на гостите боксира.

Топката обаче се върна у халфа, за да може той да я насочи по земя във вратата на бившия си клуб и да открие резултата – 1:0.

В 40-ата минута отново Стефанов стреля опасно, но топката премина на сантиметри от страничната греда на гостите.

Проблемите на Локо Сф се задълбочиха точно преди почивката, когато един от най-важните футболисти в отбора – Октавио, също се контузи и трябваше да бъде заменен.

Втората част започна с добра възможност за Локомотив, но резервата Митков бе блокиран с ключова намеса от Сонко Сундберг.

В 55-ата минута отново Илиян Стефанов  можеше да се разпише, след като засече от движение прострелно центриране на Уелтън, ала стреля покрай вратата.

В 63-ата минута и Марин Петков пропусна да удвои с удар от непосредствена близост. Не след дълго Филип Кръстев стреля от свободен удар, но над вратата.

Последваха равностойни минути, а в заключителната част на двубоя Локомотив изнесе играта в по-предни позиции, търсейки изравнителен гол, но не можа да го отбележи и в крайна сметка загуби двубоя.

В добавеното време на двубоя Уелтън трябваше да вкара втори гол, но направи фрапантен пропуск и срещата приключи при резултат 1:0.

След нея Левски измести Славия от петото място във временното класиране. „Сините“ имат 36 точки, с 3 повече от „белите“, но и са с мач повече. Локомотив (София) пък остана на 12-о място с 22 пункта от 24 изиграни двубоя.

Това означава, че почти сигурно момчетата на Иван Колев ще трябва да се борят за оцеляване във втората осмица след края на редовния сезон, тъй като изостават с 4 точки от 10-ия в таблицата ЦСКА 1948, при 2 оставащи срещи – домакинство на Царско село и визита на Ботев в Пловдив.

След днешното гостуване пък те вече са в серия от 6 поражения далеч от дома.

Левски - Локомотив (София) 1:0
1:0 Илиян Стефанов (35)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к), 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 19. Билал Бари, 23. Ноа Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков, 91. Драган Михайлович;

Треньор: Станимир Стоилов;

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 14. Дейвид Малембана, 26. Красимир Милошев, 4. Мики Орачев (к), 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 9. Илия Димитров, 13. Селсо Рапосо, 93. Виржил Пинсон;

Треньор: Иван Колев.