3. Левски завърши сезона с класическо 3:0 над Монтана

Левски завърши сезона с класическо 3:0 над Монтана

"Сините" отнесоха Монтана с прощален гол на Дембеле

Левски завърши сезона с убедителна победа с 3:0 като домакин на Монтана. В първия мач от последния 30ти кръг на първенството в „А” група „сините” реализира Веселин Минев след центриране от корнер на Гаджев в 31-вата минута.

Левски бе по-добрият отбор на терена през първите 45 минути и взе заслужена преднина преди почивката. Няколко добри спасявания направи вратарят на гостите Христо Иванов, който остави шансове на отбора си в мача. Стражът отрази опасни удари на Дембеле, Младенов и Тасевски и бе с основна заслуга за минималния аванс на възпитаниците на Ясен Петров.

През втората част Левски вдигна темпото и вкара нови 2 гола. Първо в 65-тата минута Тасевски пусна чудесен пас към Дембеле в близост до вратата на гостите, таранът се извъртя добре покрай пазещия го защитник и оплете неспасяемо топката в мрежата на Иванов за 2:0.

Само 2 минути по-късно преднината на „сините” вече беше класическа. Гостите още ближеха рани след втория гол, когато Дембеле шутира силно към стража на Монтана, той изби, но Йовов лесно довкара на празна врата за 3:0.

До края на мача двата тима доиграваха мача, а Левски пропусна да увеличи още аванса си. Така Левски завърши сезона на 2-ро място с 72 точки, а Монтана остана с 32.