3. Лидерът Литекс разгроми Локо (Сф) в Ловеч (ВИДЕО)

Лидерът Литекс разгроми Локо (Сф) в Ловеч (ВИДЕО)

„Оранжевите“ записаха дубъл над столичните „железничари“

Литекс разгроми с 4:0 гостуващия Локомотив (София) с 4:0 на градския стадион в Ловеч.  Очакванията за дерби не се оправдаха, като домакините държаха инициативата в почти целия двубой. Головете за тима на Златомир Загорчич отбелязаха Вилмар Джордан, Армандо Ваюши, Симеон Славчев и Момчил Цветанов.

Двубоят започна доста открито и възможностите пред двете врати следваха една след друга. Първата опасност създаде Маркиньос с добър изстрел от пряк свободен удар, спасен от Евгени Александров. Последваха неточни удари Джазула, Славчев от Литекс и на Гаел и Пеев от Локо (Сф).

Тъкмо когато по всичко личеше, че двата отбора ще се оттеглят при равен резултат на почивката, бранителят на гостите Люк Матютю допусна непростима грешка. Защитникът на столичните „железничари“ не успя да изчисти една топка, Джордан се възползва от грешката в отбраната на гостите и, останал сам срещъ Галев, не изведе „оранжевите“ напред в резултата.

Втората част започна с натиск за домакините и в 52-рата минута възпитаниците на Златомир Загорчич водеха с 2:0. Армандо Ваюши удвои преднината на „оранжевите“ с красив диагонален удар в далечния ъгъл на Галев.

В 65-ата минута Славчев направи резултата класически. Юрген Джазула центрира от свободен удар към Симеон Славчев, който бе оставен в наказателното поле. Полузащитникът на „оранжевите“ намери топката от воле и отбеляза изключително красив гол, оставяйки на място стража на гостите.

В 86-ата минута Литекс нанесе и победния си удар. Армандо Ваюши изведе с прекрасен пас Момчил Цветанов. Полузащитникът на „оранжевите“ добре си спря топката и със следващото си докосване матира за четвърти път Галев, пращайки топката в долния му десен ъгъл.

„Оранжевите“ ще запазят лидерската си позиция и след края на 15-ия кръг, независимо от резултата между Черноморец и Лудогорец. Литекс има 34 точки след 15 изиграни мача, докато Локомотив (София) остава осми с 19.