3. Литекс би Лех Познан в дербито на шампионите (видео)

Литекс би Лех Познан в дербито на шампионите (видео)

Джерманович и Диуф огорчиха Хосе Мария Бакеро

Отборът на Литекс постигна първа победа на лагера в Турция. Шампионът на България удари с 2:0 първенеца на Полша за миналия сезон – Лех Познан, след голове на новите в тима на Любослав Пенев Джерманович и Диуф. Първият е сигурно попълнение, а вторият кара проби. „Оранжевите” категорично надиграха своя съперник, който е воден от легендата на Барселона Хосе Мария Бакеро от ноември.

В състава на Литекс се завърнаха ангажираните с националния отбор Занев, Бодуров и Янев.

Мачът започна по-добре за Литекс, но Лех Познан създаде първата голова ситуация в 11-ата минута. Полският шампион осъществи опасна контраатака, но Бодуров блокира центрирането на Рудневс.

Литекс продължи да контролира играта. В 18-ата минута Георги Миланов, който първоначално бе записан като резерва, получи добра топка от Том, но стреля високо в аут. Малко по-късно защитник на Лех изби топката от главата на Пламен Николов при нова изява на Том.

Мачът продължи равностойно. В 37-ата минута Христо Янев изпълни неточно удобен пряк-свободен удар. В ответната атака Камински бе намерен непокрит при едно центриране и стреля с глава в аут.

При 0:0 дойде почивката.

В началото на втората част „оранжевите” осъществиха масиран натиск и логично откриха резултата в своя полза. Това стана осем минути след подновяването на играта, когато Занев центрира отлично в наказателното поле, където Том се пребори със защитник на Лех и успя да отклони топката към Джерманович, който отблизо прати топката в мрежата.

Двубоят продължи в същото русло. В 64-ата минута Том центрира добре в наказателното поле, където вратарят с последни усилия изби топката пред Цветанов. Три минути по-късно отново първият играч на Лех се намеси решително, избивайки центриране на Янев, предназначено за Диуф.

Литекс реши мача в 84-ата минута, когато Янев центрира отдясно в наказателното поле на Лех, топката стига до Диуф, който с премерен удар от близо направи резултата 2:0.