3. Литекс и Черноморец не се победиха в здрав, но слаб мач (видео)

Литекс и Черноморец не се победиха в здрав, но слаб мач (видео)

Стоян Колев вади чист гол в 93-ата минута

Литекс и Черноморец приключиха при нулево равенство сблъсъка им от 12-ия кръг на „А” група. Мачът не оправда високите очаквания за качество. Точно обратното стана – в мразовитата ловешка вечер ловчанлии и бургазлии спретнаха скучен мач с малко положения. Сблъсъците и единоборствата преобладаваха. Доказателство са 8-те жълти картона. Литекс може да съжалява повече за пропуснатата победа. Удар на Янев през второто полувреме срещна гредата, а в добавеното време Стоян Колев извади удар на Жос с глава след центриране.

Иначе Черноморец игра по-добре през първото полувреме. Жужу пропусна да вкара в 15-ата минута, а реферът Кабаков пожали Асис, който фаулира без топка вратаря на ловчанлии Евгени Александров. През втората част Литекс се преобрази и освен Янев и Жос, отлично положение пропусна и Светослав Тодоров.

Черноморец почна по-добре. В 15-ата минута Жужу пропусна да засече остро центриране на Асис и с това да открие резултата. После обаче и Литекс имаше възможност да отбележи. В 19-ата минута Светльо Тодоров стреля от движение при пас отляво на Христо Янев, но в аут.

„Акулите” стояха малко по-добре на терена, въпреки че мачът беше слаб. Жужу осъществи рейд в 23-ата минута, когато от центъра на терена стигна наказателното поле, откъдето стреля с левия крак, но твърде слабо и Александров нямаше проблеми.

Десет минути по-късно реферът Кабаков даде само жълт картон на Асис, който фаулира без топка вратарят Евгени Александров. Пловдивският съдия обаче прецени, че няма основания да бърка в задния джоб.

„Акулите” изтърваха да се приберат на почивка с гол аванс. Сантиметри разделиха Венцислав Христов от гол при удара на нападателя от границата на наказателното поле.

През второто полувреме оборотите се вдигнаха. Литекс атакуваше по-често, а Черноморец предимно се защитаваше. Светльо Тодоров изтърва от 5 метра пред вратата в 60-ата минута, когато при центриране от ъглов удар се получи разбъркване в наказателното поле. Опитният нападател обаче не намери целта.

Наставникът на Черноморец Димитър Димитров – Херо се опита да промени нещо като извади Асис и Христов, а пусна Дяков и Андонов. Те обаче не промениха нищо.

Христо Янев обаче нацели сглобката с кандилка от свободен удар в 76-ата минута.

Ловчанлии нямаше как да пробият стабилната бургаска защита и си служеха само с центрирания и удари. Черноморци пък не бяха загърбили атаката. Жужу беше най-деен, но и той нямаше ден.

В заключителните минути Литекс се хвърли напред. В добавеното 3-минутно продължение Жос засече центриране на Янев от свободен удар и насочи топката в долния ляв ъгъл на Стоян Колев, но опитният страж като истински лъв изби със сетни усилия и донесе точката на своя тим. Колев не е допуснал гол в мрежата си вече 5 поредни двубоя, за последно във вратата му се разписа славистът Николай Божов при 3:2 за белите в седмия кръг.

Литекс падна за последно у дома на 16 август 2009 г. - 0:1 от Пирин Бл, оттогава има 31 победи и едва 5 равенства на свой терен и това е най-дългата домакинска серия в А група без грешка, която все още продължава.

Черноморец все още няма победа в шампионатен мач, игран в Ловеч.