3. Литекс и Локо (Пд) не си вкараха, гостите с претенции за дузпа (ВИДЕО)

Литекс и Локо (Пд) не си вкараха, гостите с претенции за дузпа (ВИДЕО)

Много пропуски лишиха домакините от успеха

Литекс и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в двубой от 13-и кръг на "А" група. Със спечелената точка "оранжевите" поне временно излязоха еднолично начело в класирането с 23 точки. Повечето положения в мача бяха пред вратата на гостите, но в същото време те имаха основателни претенции за неотсъдена дузпа в края на втората част.

Това е общо девето равенство в 42 мача между двата тима в елитната група.

Още в 12-ата минута домакините пропуснаха да открият резултата. Тогава след контра Асприля намери Малинов на много удобна позиция, но той не намери целта. Отново активният Асприля бе в центъра на вниманието след четвърт част, но Ел Каруби парира негов силен удар.

Последваха добри минути за Локо, които чрез Гъргоров и Камбуров имаха възможности да стрелят опасно. В 30-ата минута и попадение на Бадема бе отменено за засада.

В 33-ата минута Минчев бе изведен зад защитата на Локо, но бе вдигната много спорна засада.

Литекс натисна след почивката. Ел Каруби спаси вратата на Локо с няколко отлични прояви. Първо резервата Рохас имаше възможност да реализира, но с малко пропусна рамката. Най-сериозното положение дойде в 56-ата минута, когато Нунеш бе сам срещу него.

В 60-ата минута Вихрен Манев не отсъди чиста дузпа за Локо за нарушение срещу Камбуров и даде на нападателя жълт картон.

Регенкампф пусна в игра Бьорн Йонсен и той се включи добре. В 82-ата минута негов удар бе спасен с крак от вратаря на Локо при чиста ситуация.

Двубоят бе наблюдаван от националния селекционер Ивайло Петев и от треньора на Лудогорец Едуард Ераносян.