3. Литекс изкара извън релси Локо София и се върна в битката за Европа (видео и снимки)

Ловчанлии надиграха "железничарите" по всички показатели, но победиха само с 2:0

Отборът на Литекс победи гостуващия Локомотив София с 2:0 в последен мач от 26-ия кръг на „А” група. След нулево равенство през първата част Марсело Никасио изведе ловчанлии напред в резултата в 47-ата минута. Георги Миланов пък удвои преднината на домакините в 60-ата.

„Оранжевите” постигнаха напълно заслужен успех след като не изпуснаха инициативата през целия двубой. Футболистите на Христо Стоичков имаха сериозно превъзходство както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата.

Още от самото начало на срещата положенията се редяха едно след друго пред наказателното поле на „железничарите”.

Тиаго Мирасема имаше на два пъти възможност да се разпише в началните минути, но изгодни позиции не съумя да намери очертанията на вратата. В 12-ата минута и гредата помогна на гостите след силен удар по земя на Марсело Никасио, а минута по-късно Светослав Тодоров прехвърли технично Валентин Галев, но и вратата на Локомотив.

От своя страна столичани почти не напускаха своята половина и стигнаха до пърия си точен удар едва в 23-ата минута, когато капитанът Кристиян Добрев стреля от далечна дистанция, но право в тялото на Илко Пиргов.

До края на първото полувреме вратарят на „червено-черните” извади опасен удар на Итуа с глава, а в заключителните минути се справи с пробив на Светослав Тодоров, който се строполи на тревата в търсене на дузпа, но такава не бе отсъдена.

Втората част започна вихрено за домакините, които имаха пълно надмощие преди почивката. Чудесна атака на ловчанлии започна от Стахил Попов, който видя включилия се Мирасема по десния фланг. Бразилецът центрира успоредно на голлинията към своя сънародник Никасио, който от два три метра засече топката във вратата на Локомотив.

В 60-ата минута Светослав Тодоров качи топката на левия крак на Георги Миланов, който с безпощаден удар от воле удвои преднината на ловчанлии.

След второто попадение домакините видимо намалиха оборотите и в оставащите минути до края разиграваха спокойно.В игра за Литекс през второто полувреме се появи Христо Янев, който бе отстранен от първия състав след злополучната загуба от Монтана. В групата за мача бе и другият отстранен Николай Бодуров, но той не получи възможност да поиграе.

По този начин ловчанлии записаха изключително важна победа, която ги оставя в борбата за местата, даващи право на евроучастие. „Оранжевите” се изравниха по точки с петия Локомотив Пловдив, като и двата тима имат по 52 и са само на точка зад четвъртия Левски. Тимът, воден от Антон Велков пък продължава своята борба за оцеляване. „Железничарите” са на незавидното 13-о място с 19 пункта, на 5 пред Видима-Раковски.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо