3. Литекс не пощади Рудар и продължава напред в ШЛ след 4:0 (видео)

Литекс не пощади Рудар и продължава напред в ШЛ след 4:0 (видео)

Нифлор, Йеленкович и Брату бележат за успеха срещу Рудар

Българският шампион Литекс не срещна никакви проблеми в реванша си срещу черногорския първенец Рудар Плевля в мач реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Ловчанлии записаха комфортен успех с 4:0 при гостуването си в Подгорица и след пестеливата победа с 1:0 у дома продължава към следващата фаза на пресявката. Съперникът на „оранжевите” ще бъде определен утре в двубоя между съставите на Жилина и Биркиркара.

Уилфред Нифлор даде ход на офанзивата на Литекс с лесен гол с глава в 28-ата минута. Небойша Йеленкович разстреля вратаря на Рудар с истински снаряд от 24 метра десет минути по-късно. Новото попълнение Флорин Брату пък вкара най-лесния гол в кариерата си 15 минути преди края на срещата. Той добави и втори гол на сметката си в последната минута след отлична асистенция на Миланов.

Известни неприятности споходиха Литекс в първите минути на срещата. Ъглов удар от дясно на вратата на Галато не бе изчистен в осмата минута, а впоследствие топката достигна до Ранджелович. Той бе оставен непокрит в опасна близост пред вратата на ловчанлии, но за щастие ударът му премина встрани от вратата на гостите.

Домакините бяха по-активният тим през първия половин час на срещата и логично се възползваха от това си предимство. В 24-ата минута капитанът на Рудар Ранджелович отправи втория си опасен удар към Родриго Галато. Футболистът на домакините опита силен прехвърлящ удар по диагонала, който обаче не успя да изненада стража на Литекс, след като топката премина на половин метър над напречната греда.

Уилфред Нифлор попари надеждите на черногорския състав. Голаджията на шампионите се разписа с глава в 28-ата минута. Нападателят не бе маркиран от противниковата защита и засече майсторски центриране от ъглов удар на Том. Необезпокояван Нифлор намери мрежата за 1:0 и успокои обстановката в тима си. В 33-ата минута Ивелин Попов със силен пробив по лявото крило успя да си пробие път в наказателното поле и центрира остро. За негово съжаление подкрепата бе закъсняла.

Небойша Йеленкович обаче смаза илюзиите на домакините с невероятен далечен удар в 39-ата минута. Уилфред Нифлор с едно докосване спря висок пас и с това продължи атаката към ветерана, който разполагаше с изобилие от свободно пространство пред себе си. Той видя удобна възможност за обстрел и извън границите на наказателното поле прониза вратата на Раданович за втори път в срещата.

Втората част започна с умерено темпо, като и двата състава не се излагаха на излишни рискове. Добри възможности се откриха пред Нифлор, който на два пъти бе извеждан в предни позиции, но бе възпиран от отбраната на Рудар.

Страхотна възможност да направи резултата класически получи Том в 70-ата минута. Ивайло Петков подаде към бразилеца през половината терен. Том овладя топката в наказателното поле пред лицето на вратаря Раданович, но не успя да осъществи прехвърлящ удар поради малкото разстояние помежду им.

Трети гол все пак падна и той стана дело на току що появилия се в игра Флорин Брату в 74-ата минута. Петков изведе Георги Миланов на чиста позиция. Младокът пусна топката покрай вратаря на Рудар, но тя срещна страничната греда. От ситуацията по най-добрия начин се възползва Брату, който просто бутна топката отвъд гол линията. Картечницата върна жеста няколко минути по-късно, като подаде отлично към Миланов, който за втори пореден път трябваше да елиминира единствено стажа на домакините, но в този случай не успя.

Талантливият полузащитник обаче се отчете с нова асистенция в последната минута на мача. Получател на отличния му пас от лявата половина на наказателното поле стана Флорин Брату, който вкара втория си гол в срещата и подпечата окончателната победа за Литекс.

Рудар – Литекс 0:4 (0:5)
0:1 Нифлор 28’
0:2 Йеленкович 39’
0:3 Брату 74’
0:4 Брату 90’

Рудар: Милош Раданович, Боян Иванович, Блажо Игуманович, Владан Аджич, Душан Мичич (Секулич - 78’), Нермин Усени, Предраг Брънович (Йованович – 58’), Ивица Йованович, Предраг Ранджелович (к), Неделко Влахович (Идризович – 46’), Веселин Божич;

Литекс: Родриго Галато, Александър Барт, Петър Занев, Ивайло Петков, Том, Сандриньо (Янев – 76’), Вилфред Нифлор (Брату – 72’), Пламен Николов, Небойша Йеленкович, Николай Бодуров, Ивелин Попов (к) (Миланов – 63’);

Жълти картони: Владан Аджич (17’), Мичич (37’), Усени (80’)  – Рудар; Том (19’), Бодуров (45+1’),  – Литекс;

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби