3. Литекс остана трети след 2:1 над Локомотив (Пловдив) (ВИДЕО)

Литекс остана трети след 2:1 над Локомотив (Пловдив) (ВИДЕО)

Симеон Славчев и Мартин Камбуров отбелязаха великолепни голове

Отборът на Литекс се завърна на победния път след успех с 2:1 у дома срещу Локомотив (Пловдив). Възпитаниците на Златомир Загорчич поведоха с 2:0 през първото полувреме след попадения на Симеон Славчев и Армандо Ваюши, а Мартин Камбуров отбеляза единственото попадение за „смърфовете“.

През първата част Литекс буквално смаза противника. „Оранжевите“ не започнаха много уверено, но след десетата минута имаше само един отбор на терена. В средата на полувремето Симеон Славчев очаквано даде преднина на домакините. Славчев отбеляза невероятно попадение с удар от около 20 метра, с който прехвърли Господинов.

Възпитаниците на Златомир Загорчич продължиха да натискат и след гола и пет минути по-късно резултатът вече беше 2:0. След страхотно центриране на Александър Цветков отдясно, Армандо Ваюши надскочи бранителите на „смърфовете“ и с глава удвои преднината на Литекс.

В края на полувремето Здравко Лазаров нанесе първия точен удар за Локомотив от пряк свободен удар, но вратарят на „оранжевите“ се прояви добре при първата опасност пред вратата си.

През втората част възпитаниците на Александър Станков излязоха по-мотивирани и резултатът бе почти мигновен. В 58-ата минута Мартин Камбуров овладя топката в половината на Литекс, обърна се и от над 25 метра отбеляза гол шедьовър, който засенчи изпълнението на Симеон Славчев от първата част.

Отборът на Литекс отново успя да овладее двубоя и Александър Цветков имаше възможност да отбелеци трето попадение, но Господинов го опроверга. В края на двубоя Армандо Ваюши стреля в опит да намери долния ляв ъгъл на стража на Локомотив, но Господинов и в тази ситуация запази вратата си.

След този успех, отборът на Литекс се завръща на третата позиция – на точка зад Ботев (Пловдив). Локомотив остава на петата позиция – на осем от лидера Лудогорец.