3. Литекс отнесе Славия с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс отнесе Славия с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-голямата победа през сезона доближи Литекс на точка от Левски, Славия допусна най-тежката си загуба

Литекс постигна най-убедителната си победа в А група този сезон след домакинско 4:0 над Славия в първа среща от 15-ия кръг на А група и се доближи на точка до лидера Левски, който има мач по-малко. Диого Виана и Кристиян Малинов вкараха на празна врата през първата част след големи грешки в защитата на гостите, а Дечев изчисти в гърдите на Бьорн Йонсен за третия гол след почивката, преди Асприля да вкара четвърти гол в края след блестящ пас на резервата Хенри Рохас Делгадо.

„Белите” не успяха да бият ловчанлии в седми пореден мач и последния им успех е от 14 април 2013 година. Литекс пък за първи път през сезона вкара повече от два гола в шампионата. Това е най-голямата победа за Литекс и най-голямата загуба за Славия през тази кампания.

Днес Регекампф бе направил две промени в своя състав, а Иван Колев – цели четири. Литекс взе инициативата от самото начало и поведе с първата си опасна атака в 5-ата минута. Малинов пусна високо пред наказателното поле, бранител се размина и Бьорн Йонсен си поведе на гърди и когато всички чакаха удар от отлична позиция, норвежецът много интелигентно търкули наляво за свободния Диого Виана, който нямаше как да сбърка от няколко метра на празна врата – 1:0.

Тоталният контрол в оранжево продължи. Виана центрира на първа греда след късо изпълнен корнер, Марио Кирев сбърка и подари топката на Страхил Попов, ала капитанът от малък ъгъл на първа греда стреля от външната страна на мрежата.

Агитката на Славия взриви бомбичка зад вратата на Литекс, но техните любимци на терена не стигаха до там. Вместо това Костадин Дяков загуби между двама пред собственото си наказателно поле, Арсенио веднага шутира мощно, топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Манзоро и Карачанаков стреляха много неточно от преки свободни удари, а канонада от три поредни удара на домакините завърши с тупалка на Антон Недялков, която матира вратаря Кирев, но мина на сантиметри над лявата сглобка.

Само две минути след това Стефан Велков бе буквално изтласкан от мощта на Йонсен и загуби на границата, норвежецът веднага пусна успоредно пред вратата, Арсенио се размина, но на втора греда Кристиян Малинов вкара втория гол пак на празна врата.

Литекс можеше да вкара още едно попадение до почивката, но Малинов не подаде надясно на самотния Асприля и позволи на Диего Фераресо да го настигне и да предотврати почти сигурен гол в ситуация двама на един.

Славия си остана все така блед отбор и през втората част, а Литекс нямаше никакви проблеми. 6 минути след подновяването на играта Виана получи в наказателното с пас от тъча вдясно и центрира пред вратата, където Дечев опита да изчисти, но нацели гърдите на Бьорн Йонсен и топката спря в мрежата – 3:0 и гол на сметката на норвежеца.

Манзоро опита да си изпроси дузпа след чиста намеса на Рафа Перес и се ядоса, а Иван Колев веднага го смени. Пред другата врата Малинов остана на отлична позиция, но с гръб към вратата и след завъртането ударът му бе слаб и право в ръцете на Кирев.

След третия гол мачът приличаше на тренировка и двамата треньори на бърза ръка направиха пет смени, като Регекампф изненадващо не извади висящия с 9 жълти картона Петрус Бумал, а при 10-и картон той ще търси два мача наказание.

Играта бе по-отворена в последните 15-ина минути. Резервата Десподов прибърза с удара и прати над целта сам в наказателното поле след пас на капитана Страхил Попов отдясно.

Славия създаде първото си голово положение в 80-ата минута, но Елтон с глава изби диагоналния изстрел на резервата Петър Атанасов, след като Винисиус Баривиера бе преодолян. В следващата минута Карачанаков виждаше как бележи по диагонала с фалцов удар, но Мансе от позиция на засада засече топката в близкия ъгъл и попадението бе отменено. Карачанаков бе бесен на Мансе.

Страхил Попов достави още една топка пред вратата, но Дечев с отличен шпагат попречи на Десподов да вкара.

В последната 90-а минута третата резерва Хенри Рохас Делгадо копна зад защитата, Асприля надбяга Фераресо, поведе си на гърди, заобиколи вратаря и пусна в празната мрежа за 4:0.

След паузата за международни мачове Литекс гостува на Берое на 21 ноември /събота/, а Славия посреща Лудогорец също на 21 ноември.