3. Литекс отново е шампион на България след победа над Локо Сф! (видео+ снимки)

Литекс отново е шампион на България след победа над Локо Сф! (видео+ снимки)

Литекс спечели 4-та титла на България

Литекс е шампион на България след победа над Локомотив Сф като гост с 3:1. Това е втора поредна титла за отбора от Ловеч, който си осигури първото място и на теория кръг преди края, като има 74 точки и остана с 5 пред Левски. Головете за гостите отбелязаха Цветанов, Тодоров и Дока, а за домакините почетен гол вкара Лахчев.

На стадион „Българска армия” ловчанлии бяха по-активният отбор на терена през целия мач и заслужено спечелиха. Головете за тях отбелязаха Момчил Цветанов, който се възползва от грешка на Галев, и Светослав Тодоров, който вкара много красиво попадение от воле от малък ъгъл.

Първото полувреме премина в доста вяло темпо, а Литекс разчиташе на честите центрирания на Христо Янев, но те не дадоха резултат. Домакините от своя страна почти не застрашиха Баривиера и само на няколко пъти имаха претенции за засади, отсъдени срещу тях.

Всичко най-интересно се случи след почивката. Тогава паднаха цели 4 гола. Литекс бе твърдо решен да подпечата титлата още днес и стартира вихрено вторите 45 минути. Това даде резултат и гостите набързо вкараха 2 гола.

Първо в 49-тата минута Галев хвърли погрешно една топка право в краката на Дока. Той организира бърза контра, топката стигна до Момчил Цветанов, който финтира Добрев и мушна кълбото в долния десен ъгъл на домакините за 0:1.

Само след 9 минути Литекс покачи на 0:2. Петър Занев центрира една топка отляво, а Светослав Тодоров отлично засече и от малък удар отбеляза много красив гол с воле. Този гол като че ли поуспокои гостите и те заиграха по-отпуснато.

От това се възползваха домакините, които натиснаха и върнаха един гол в 68-та минута. Тогава Дафчев центриа от корнер, Лахчев надскочи всички и намали разликата на 1:2. След гола Локо Сф опита да изравни, но Литекс уби интригата с трети гол в 73-тата минута. Миланов поде една бърза атака за гостите, намери хубаво Дока през центъра и бразилеца засече с крак за 1:3.

До края „железничарите” имаха няколко удобни възможности да се върнат за втори път в мача, но пропуски направиха Преслав Йорданов и Марчо Дафчев. Дока, Папа Диуф и Георги Миланов можеха да направят победата на шампионите още по-убедителна, но не намериха целта.

В последния кръг Литекс ще ликува и ще се забавлява в домакинството си на Калиакра. Тогава на тима ще бъде връчена и шампионската титла за този сезон в „А” Група.

Фотогалерия с още снимки от мача можете да видите ТУК!