3. Литекс отново втори след обрат над Черно море (ВИДЕО)

Литекс отново втори след обрат над Черно море (ВИДЕО)

„Оранжевите“ се изравниха по точки с лидера Лудогорец преди мача на разградчани с Пирин (ГД)

Литекс обърна Черно море у дома, за да може отнво да се върне на второто място. Кирил Котев изведе Черно море напред в резултата, но с голове на Джордан и Мирослав Манолов футболистите на Златомир Загорчич успя да осъществи обрата.

Отборът на Литекс напълно доминираше в първите двайсет минути, като Ваюши се опита да отбележи в 15-ата минута, но ударът му бе спасен от Китанов.

При първата си опасност пред вратата на „оранжевите“ обаче гостите поведоха. Коконов центрира меко от свободен удар, намери непокрития Кирил Котев, който с глава не остави шансове на Александров.

До края на полувремето Литекс се опита да наложи преса, която обаче не доведе до реални голови възможности.

10 минути след началото на втората част Литекс успя да изравни. След центриране на Ваюши, Джордан овладя топката, успя да се обърне и от седем-осем метра порази вратата на Китанов за 1:1.

Както през първото полувреме, така и през второто головите положения и пред двете врати липсваха. В последните десет минути на двубоя обаче „оранжевите“ се активизираха.

Симеон Славчев можеше да отбележи втори гол за домакините, но ударът му с глава от границата на малкото наказателно поле излезе в аут. Минута по-късно падна и победното попадение за Литекс. Ваюши мина между двама брантиели на „моряците“, пусна към Миро Манолов, който не сгреши сам срещу Китанов.

След тази победа, „оранжевите“ се изравниха по точки – по 25, с лидера Лудогорец преди утрешния мач на разградчани с Пирин (ГД). Това е трети пореден успех за възпитаниците на Златомир Загорчич в първенството, докато това е второ поредно поражение за Черно море далеч от дома. „Моряците“ се намират на седмо място с актив от 17 точки.