3. Литекс пак громи Ботев (Вр) (+ВИДЕО)

Литекс пак громи Ботев (Вр) (+ВИДЕО)

С победата си ловчанлии продължават да заемат 3-то място във временното класиране

Голово шоу в оранжево подпечата убедителната победа на Литекс срещу Ботев Враца с 5:1. Ловчанлии играха вдъхновено и с настроение, и независимо че съперникът пръв успя да поведе в резултата, момчетата на Камата се развихриха и го разгромиха без проблеми. С два гола за успеха блесна Армандо Ваюши, по веднъж се разписаха още Георги Миланов, Исмаил Иса и кариоката Ванжер.

С победата си Литекс продължава да окупира 3-то място във временното класиране, като разликата с втория в подреждането Левски е само три точки.

Наставникът Христо Стоичков имаше известни кадрови проблеми за срещата. Заради контузии отсъстваха основни фигури като Йеленкович и Бодуров, наказан бе и Васил Божиков. В средата на терена шанс като титуляр получи Томи Костадинов, а с капитанската лента съотборниците си изведе Георги Миланов.

Двубоят започна вихрено и двата тима набързо си размениха по едно попадение. В 4-та минута гостите попариха оранжевите с гол на Атанасов, засякъл асистенция от ляво на Христов. Радостта им още не беше затихнала, когато националът Георги Миланов възстанови равенството с прекрасно изпълнен пряк свободен удар, с който препарира Чавдаров за 1:1.

Играта продължи открито и в динамично темпо. В 30-та минута ловчанлии покачиха резултата след гол на Армандо Ваюши. Нападателят Иса нахлу в малкия пеналт, където топката му бе избита от стража на врачани. Тя попадна обаче в алабанеца и той съобразително я оплете в мрежата за 2:1. В продължението на първата част Литекс успя да вкара и трети гол. Томи Костадинов изведе чудесно Иса и таранът хладнокръвно се разписа за 3:1.

На почивката в игра като резерва се появи Ванжер да Силва. В 57-та минута бразилецът вкара и първия си гол с оранжевата фланелка. Георги Миланов открадна топката в центъра и напредна, след неговия пас Иса бе блокиран, а Ванжер хитро се възползва и отблизо простреля Чавдаров за 4:1. Осем минути по–късно Ваюши вкара уникално красиво попадение с диагонален шут, при който не даде никакви шансове на врачанския страж.

В 68-та минута Симеон Славчев се пребори с половината отбрана на съперника и със сетни усилия успя да насочи топката към вратата. Играчите на Литекс започнаха да се радват за гола, но според решението на съдията се оказа, че футболист на Ботев е успял да изчисти коженото кълбо преди да пресече голллинията.