3. Литекс победи Ботев (Враца) в последната минута (видео)

Литекс победи Ботев (Враца) в последната минута (видео)

Ловчанлии спечелиха с 3:2 първата си контрола от лагера в Сандански

Отборът на Литекс победи Ботев (Враца) в контролна среща, играна градския стадион в Сандански.

Христо Янев откри резултата в 25-ата минута преди Ивайло Данчев да изравни в 32-ата. „Оранжевите” още веднъж поведоха в 51-ата минута чрез младия Никола Колев, но Лъчезар Балтанов върна попадението в 68-ата, за да се стигне до последната 90-а минута, в която Момчил Цветанов донесе победата за шампионите.

Това бе първата проверка за ловчанлии от втория им зимен лагер, който се провежда именно в югозападния град.  Срещата започна в скучно темпо като през първите 15 минути не се случи абсолютно нищо интересно пред двете врати. Шампионите имаха лек превес във владението на топката, но не съумяваха да се възползват от него.

Все пак в 25-ата минута Христо Янев получи правото да изпълни пряк свободен удар от удобна за него позиция. Опитният халф стреля от около 25 метра, след което топката тупна пред вратаря на Ботев Митов и го залъга, за да се оплете в мрежата за 1:0.

Грубо неразбирателство в отбраната на Литекс обаче даде възможност на Ботев да изравни. Илко Пиргов не успя да овладее добре върната към него топка, от което се възползва Ивайло Данчев, който вкара отблизо.

През втората част и двамата треньори изцяло замениха съставите си. Събитията се повториха и след почивката като отново първи своя удар нанесоха момчетата на Христо Стоичков.

В 51-ата минута младият Никола Колев получи топка в наказателното поле на Ботев и с удар от 12-13 метра вкара топката в мрежата, като преди това кълбото премина между краката на двама бранители в зелено.

В 68-ата минута обаче Лъчезар Балтанов се възползва по чудесен начин от центриране отдясно на Илия Илиев и от десетина метра  изравни резултата.

В минутите докрая „оранжевите” владееха инициативата, но не създадоха почти нищо интересно пред резервния страж на врачани Цветковски. В самия край на срещата обаче ловчанлии получиха правото да изпълнят корнер, а след изпълнението му Галин Иванов свали топката за Момчил Цветанов, който от непосредствена близост донесе победата за тима, воден от Христо Стоичков.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза