3. Литекс победи Миньор с гол от засада -1:0 (видео)

Литекс победи Миньор с гол от засада -1:0 (видео)

В 88-ата минута Попов донесе победата на лидера, а през първата част той пропусна дузпа

Лидерът Литекс победи Миньор в последната среща от 22-ия кръг на „А” група. Победата над Миньор бе с минималното 1:0 от нередовен гол, който бе отбелязан от засада от Ивелин Попов, който вкара след избита топка. През първата част пък нападателят пропусна дузпа. Двата отбора изиграха много накъсан мач, в който преобладаваше грубата игра, заради която реферът Георги Кабаков извади 10 жълти картона.

Домакините започнаха с  натиск още от самото начало на срещата. Играчите на Червенков започнаха да правят добри атаки още до втората минута, след като създадоха две опасни положения след центрирания, но до голов удар така и не се стигна. По-добрата игра на ловчанлии продължи и след това, но Миньор успя да изнесе играта в центъра. Така играта много се накъса и последва фаул след фаул, което доведе до 6 картона за първата част.

Един от тези картони бе даден в 37-ата минута за нарушение в наказателното поле на Миньор, когато Даниел Златков фаулира Дока, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Ивелин Попов, който стреля, но Иво Иванов направи страхотна изява и спаси.

До края на първата част продължи само грубата игра, като бяха показани още 2 жълти картона.

Второто полувреме започна както завърши първото. Изострената игра продължи. Все пак след 60-ата минута домакините започнаха да оказват все по-силен и по-силен натиск. Между 70-ата и 80-ата минути играта се изравни и отново се пренесе в центъра. В последните десет минути обаче териториалният превес на домакините стана много силен и те успяха да стигнат до гол в 88-ата минута. Дока подаде извеждащ пас по въздуха към наказателното поле, Светослав Тодоров я чукна към Ивелин Попов, който от непосредствена близост я промуши между ръцете на Ивайло Иванов. След попадението обаче от тв повторенията се видя ясно, че Попов е най-малко в половинметрова засада при гола.

Така един нередовен гол бе достатъчен за победата на лидера в „А” група. След победата Литекс запази преднината си с 4 точки пред Локомотив (София) и има 51 срещу 47. Миньор пък запазва сегашната си 6-а позиция в класирането с актив от 36 точки.

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо