3. Литекс помете безпроблемно Созопол и е на 1/4 финал

Литекс помете безпроблемно Созопол и е на 1/4 финал

"Оранжевите" биха с 6:0 в реванша и с общ резултат 8:1 продължават напред

Елитният Литекс очаквано се класира без проблеми за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като днес спечели лесно с 6:0 осминафиналния реванш срещу третодивизионния Созопол. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч, а "оранжевите" продължават напред с общ резултат 8:1, след като спечелиха първата среща като гости с 2:1.

За този сблъсък наставникът на домакините Златомир Загорчич не можеше да разчита на някои футболисти в лицето на Симеон Славчев и Илия Миланов, които имат мачове за младежкия национален отбор.

Въпреки отсъствитето на някои основни футболисти, двубоят започна и премина изцяло под диктовката на възпитаниците на Златомир Загорчич, които натиснаха съперника си още от началните минути.

Така дойде 9-та минута, когато Армандо Ваюши овладя топката на около 30 метра от вратата на Созопол и с красив удар откри резултата в полза на "оранжевите".

Натискът на ловчанлии продължи и в 13-ата минута Ванжер намери Джордан в малкия пеналт на гостите, но колумбиецът се засуети, след което шутира в аут. 180 секунди след това удар на Миро Манолов срещна страничната греда на созополци.

Така дойде 29-ата минута, когато Джазула удвои аванса на домакините след точно изпълнен пряк свободен удар.

Само 4 минути по-късно резултатът стана класически в полза на "оранжевите", след като Джордан бе намерен около точката за дузпата и с премерен удар с левия крак покачи на 3:0.

До края на полувремето домакините намалиха оборотите и нови голове не паднаха.

Още в началото на втората част обаче Литекс вкара нов гол на безпомощния си опонент. В 50-ата минута Божиков проби добре по левия фланг и центрира в наказателното поле, където последва меле, в което най-съобразителен бе Манолов, който покачи на 4:0.

"Оранжевите" продължиха да търсят още попадения и в 63-ата минута Ванжер нахлу мощно в наказателното поле и с хубав удар направи 5:0.

До края имаше време резултатът да стане още по-изразителен и това се случи в 84-ата минута, когато хубава многоходова акция на "оранжевите" бе завършена хладнокръвно от Джазула за крайното 6:0. Така след успеха с 2:1 в първия мач, ловчанлии се класират за четвъртфиналите в турнира за Купата на България с общ резултат 8:1.

16.11. Витоша – Локо (Пд) 1:0 (1:5 общ)
17.11. Ботев (Пд) – Черно море 1:0 (1:0 общ)
17.11. Черноморец – Монтана 0:1 (3:2 общ)

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят