3. Литекс разби Лудогорец в контрола

Литекс разби Лудогорец в контрола

Литекс смачка 5:2 Лудогорец в контролен мач, игран пред 500 зрители в Ловеч. Шампионите имаха превъзходство през целия мач и пропуснаха да победят с по-голям резултат.

Още от първата минута двата отбора се захапаха здраво. След няколко положения пред Михайлов и Александров се стигна до 26-ата минута. Тогава Литекс поведе в резултата. Реферът Ивайло Петров отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле, която Деян Джерманович превърна в гол. Четири минути по-късно гостите от Разград изравниха. Шоко проби отдясно и центрира в пеналта, където Димо Атанасов се оказа най-съобразителен и от трудна позиция прати топката във вратата. Радостта на гостите обаче трая кратко. В 34-ата минута контраатака като по учебник завърши с второ попадение в мрежата на Михайлов. Дока изведе Ненем сам срещу вратаря на Лудогорец и бразилецът не сбърка - 2:1.

В самото начало на второто полувреме шампионите взеха надеждна преднина. Дока получи топката зад защитата на Лудогорец, подаде към Светльо Тодоров, който на празна врата заби за 3:1. Н 55-ата минута ловчанлии нокаутираха съперника. Атанас Димитров засече от въздуха отлично центриране на Джамал Берберович отдясно и накара Григоров да вади топката от вратата за четвърти път. Това бе първи гол на сина на бившия защитник на Литекс Николай Димитров за мъжкия отбор. Друг юноша – Димитър Георгиев, също се разписа за сефте в 79-ата минута. Той отбеляза красив гол, възползвайки се от отлично центриране на Том.

Състави
:

Литекс: 30. Александров, 16. Стр. Попов, 2. Барт, 22. Николов, 5. Венков, 23. Йеленкович, 20. Ненем, 17. Славчев, 11. Папа Диуф, 10. Джербанович, 15. Дока (Голубович, Берберович, Тодоров, Недялков, Димитров, Георгиев, Цветков, Том
Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец
: 1. Михайлов, 3. Граматиков, 18. Жеков, 8. Анев, 20. Шоко, 30. В. Йорданов, 11. Димов, 7. Златковски, 22. Иванов, 14. Антонов, 21. Атанасов (Григоров, Александров, Павлов, Комитов, Дечев, Д. Димитров, Ж. Йорданов, Шакиров)
Треньор: Ивайло Петев
Главен съдия: Ивайло Петров
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо