3. Литекс разби Видима в Ловеч след шоу на Христо Янев (видео)

Литекс разби Видима в Ловеч след шоу на Христо Янев (видео)

Ловчанлии постигнаха 18-а победа в първенството

Отборът на Литекс постигна 18-а победа в първенството след като надделя над Видима – Раковски с 4:0 в мач от 23-ия кръг на „А” група. На градския стадион в Ловеч домакините откриха резултата в 14-ата минута чрез Христо Янев. Отново Янев се разписа в 47-ата минута, а в 54-ата Светослав Тодоров придаде класическо изражение на резултата след гол от дузпа, отново изработена от седмицата на "оранжевите". Крайното 4:0 оформи Дока Мадурейра, който се разписа в 74-ата минута.

През първата част домакините държаха инициативата и имаха сериозно превъзходство във владението на топката. „Оранжевите” създадоха няколко интересни положения пред вратата на Ивайло Василев преди почивката. В 14-ата минута Христо Янев изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и изведе Литекс напред в резултата.Малко по-късно домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си след като Светослав Тодоров бе изведен чудесно от Янев, но останал очи в очи със стража на Видима, стреля право в него.

В 25-ата гостите създадоха най-опасното си положение след като  Ангел Русев бе изведен от Господинов зад отбраната на Литекс, но ударът му премина на около метър встрани от десния страничен стълб.

Десет минути по-късно попадение на Литекс бе отменено. След прострелно центриране на Папа Диуф отдясно, Дока вкара топката в мрежата на Видима, но бе маркирана засада и по този начин резултатът се запази до почивката.

Второто полувреме протече изцяло под диктовката на домакините. Още с първата си по-сериозна атака в 47-ата минута ловчанлии поведоха с 2:0 с втори гол на Христо Янев. Седмицата на „оранжевите” получи пас от Папа Диуф и с много красив фалцов удар с левия крак от дъгата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на севлиевци. Резултатът можеше да стане класически само четири минути по-късно, когато центриране на Занев отляво намери нахлуващия на скорост в наказателно поле Диуф, но ударът на сенегалеца от непосредствена близост прелетя над напречната греда.

Неизбежното обаче се случи в 54-ата минута, когато Христо Янев бе изведен от Тодоров в наказателното поле на гостите и бе съборен от стража Ивайло Василев. Главният рефер Димитър Андреев не се поколеба да посочи бялата точка, а капитанът Светослав Тодоров хладнокръвно реализира наказателния удар.

В следващите минути влезлият като резерва за ловчанлии Деян Джерманович направи три сериозни пропуска, като при един от тях дори разтресе дясната греда зад Василев.

В 74-ата минута резервата Момчил Цветанов изведе по отличен начин Дока в наказателното поле на гостите и бразилецът технично прехвърли вратаря на Видима за 4:0.

В минутите докрая гостите имаха на два пъти възможност да отбележат почетно попадение, но в 83-ата минута Баривиера отрази последователно ударите на Русев и Владиморов, а три минути по-късно отново Русев стреля с глава, но стражът на Литекс изби с мъка в корнер.

По този начин ловчанлии продължиха серията си без загуба и възстановиха преднината си от 8 точки пред преследвача Левски, събирайки актив от 59 точки. Отборът на Видима - Раковски пък продължава да е закотвен на дъното с 15 пункта.
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА