3. Литекс разгроми безпомощния Хасково с 4:1 като гост

Литекс разгроми безпомощния Хасково с 4:1 като гост

Ловчанлии вкараха 4 и изпуснаха поне още толкова и ще зимуват на 4-то място с равни точки с третия Локо (Сф)

Литекс не срещна почти никаква съпротива и завърши годината в А група с разгромен успех с 4:1 като гост на насочилия се уверено към втория ешелон Хасково. Около 200 души по трибуните на Ямача издържаха около един час на стадиона. Именно след час игра Уилмар Джордан вкара втория си гол в мача, а преди него преди почивката се бяха разписали и Пламен Гълъбов и Армандо Ваюши. В добавеното време Димитър Алексиев вкара почетен гол за домакините.

Отборът на Красимир Балъков ще зимува на 4-то място в класирането с равни точки с третия Локо (Сф) (по 32), а Берое е пети с 31 след 3:0 на „Бончук” в Дупница. Хасково е пуснал котва на дъното със 7 точки на последното 12-о място.

Още в първите секунди Джордан стреля в ръцете на вратаря Банков, а „оранжевите” търсеха ранен гол, който да ги улесни и да сломи домакините.

Румен Руменов би слабо след лошо изчистване на Шалаев, но първият гол не закъсня. В 12-та минута Ваюши центрира от корнер, Божиков на втора греда стреля силно, Банков спаси, Пламен Гълъбов направи добавка, Банков пак изби, но зад голлинията и ловчанлии поведоха.

Това попадение отприщи буря пред вратата на Хасково. Ничев изчисти решително пас на Асприля от фланга към Джордан. После Менди с глава стреля в аут след корнер, а Банков изби шут на Ваюши от малък ъгъл.

Румен Руменов излезе сам срещу вратаря след пас на Джордан, финтира вратаря, но ударът му бе избит от бранител от голлинията.

Асприля като на шега надбяга съперник по десния фланг, Джордан се размина с острото центриране, но зад него Ваюши засече прецизно в мрежата – 2:0 в 32-ата минута.

Джордан се успя да засече добре ново добро подаване от крилото, а Банков улови удар на Асприля.

Хасково изглеждаше напълно безобиден в предни позиции и едва в 39-ата минута Ничев стреля с глава след центриране на Димо Атанасов при първия корнер за домакините, но в аут.

Емил Велев направи две смени на почивката и Хасково започна по-енергично, но бърз трети гол за Литекс пречупи всеки опит за връщане в мача на домакините.

Капитанът Страхил Попов качи на главата на Джордан, който добре насочи с глава в десния ъгъл за 3:0 в 52-ата минута.

Димитър Алексиев имаше възможност да върне един гол почти веднага, но направи наглед невъзможното и от вратарското поле би в тъч.

Преди да е изминал час игра Ваюши пак проби отляво и достави добра топка за Джордан, а колумбиецът от 7-8 метра покачи на 4:0 с втория си гол в двубоя.

До края рециталът на ловчанлиите, които днес играеха в зелено, като по чудо не доведе до пети гол.

Ефектно воле на Ваюши след скоростна атака с по едно докосване прелетя малко над вратата, Джордан отблизо стреля покрай вратата, а Васил Божиков също показа неточен мерник.

Вместо това, в добавеното време Хасково успя да стигне до почетен гол. Георги Коруджиев се справи с Божиков на фланга, стреля силно и Баривиера изби, но от няколко метра Димитър Алексиев довкара за крайното 4:1 в полза на Литекс.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза