3. Литекс разпиля Монтана и вече е само на победа от титлата

Литекс разпиля Монтана и вече е само на победа от титлата

Шампионите спечелиха домакинството си от 28-ия кръг с 4:1

Българският шампион Литекс не допусна грешка и спечели с 4:1 домакинството си на Монтана от междинния 28-и кръг на родната „А” група, с което направи поредната, а навярно и предпоследна крачка към защитата на титлата.

„Оранжевите” решиха двубоя на Градския стадион в Ловеч още през първата част, след като избраният от колегите си за „футболист на футболистите” бразилец Дока вкара два бързи гола.

Момчетата на определения от същата анкета за „най-добър треньор” Любослав Пенев започнаха концентрирано срещата и още в 13-ата минута бяха близо до откриване на резултата, но удара с глава на Бодуров премина на сантиметри от вратата.

Само десетина минути по-късно обаче домакините все пак успяха да открият резултата след многоходова акция.

В 24-ата минута Георги Миланов изведе Дока, а последният с техничен удар преодоля стража на Монтана и реализира първото си попадение в срещата.

Бразилецът вкара втория си гол само шест минути по-късно, когато се възползва от грешка на Тихомир Трифонов и удвои преднината на своите.

Така Литекс се оттегли на почивката с комфортна преднина, а веднага след подновяването на играта за втората част я направи и класическа, след като появилият се на почивката Момчил Цветанов центрира към Барт, а последният засече от воле топката от точката за дузпата и за трети път я прати в мрежата на гостите.

След третото попадение Любослав Пенев реши да даде почивка на част от титулярите и направи две бързи смени, които доведоха до нарушаване на ритъма на домакините.

Гостите се възползваха от това и успяха да върнат едно попадение в 61-ата минута, след като Георги Иванов се възползва от грешка на Барт, опитал се да върне топката към своя вратар, и преодоля стража на домакините.

Литекс обаче отговори само шест минути по-късно, след като Занев проби отляво и подаде към Георги Миланов, който му спря топката а крайният  бранител с типичния си силен шут я прати за четвърти път в мрежата на Иванов.

След попадението темпото на игра логично спадна и така срещата приключи при резултат 4:1 в полза на домакините.

Със спечелените три точки шампионите събраха 71 и запазиха дистанцията от пет пункта пред преследвача Левски, като до края на шампионата остават само два кръга.

Монтана остана с 29 точки от 27 изиграни мача и заема комфортната 11-а позиция във временното класиране.