3. Литекс с лесно 2:0 над Славия в София (видео+снимки)

Литекс с лесно 2:0 над Славия в София (видео+снимки)

Ловчанлии изпускат и дузпа през втората част

Шампионът Литекс продължава със стабилното си представяне от началото на шампионата, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Славия. Срещата се игра на стадион „Славия” и бе от програмата на 4-ия кръг на родната „А” група.

„Оранжевите” бяха по-добрият отбор през целия двубой и можеха да си тръгнат от столицата и с по-изразителен успех, но Кодо изтърва дузпа в 73-ата минута. Иначе именно той даде преднина на Литекс, а крайното 2:0 оформи Бодуров.

Двубоят започна с натиск на ловчанлии, който можеше да даде резултат още в 7-та минута, когато Цветанов центрира перфектно отдясно, но Мирасема с глава от няколко метра не уцели вратата на Кунчев.

След това положение темпото на игра спадна, а двата тима пренесоха действията в центъра на терена. В 30-ата минута Радослав Димитров опита късмета си от далечна дистанция, ала топката премина близо до вратата на гостите.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Занев центрира добре отдясно, Мирасема свали с глава за Кодо, който също с глава даде преднина на ловчанлии – 1:0.

След попадението „белите” се активизираха” и в 39-ата минута можеха да стигнат до изравняване на статуквото. Тогава Галин Иванов изведе Филипов в дясната част на наказателното поле, защитникът върна за Жуниньо, който от дузпата стреля високо над вратата.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "оранжевите”.

Втората част стартира с малко по-добра игра на „белите”, но гостите набързо си върнаха инициативата. В 55-ата минута Момчил Цветанов пропусна невероятно положение, след като от няколко метра не можа да уцели опразнената врата след пас по земя на Мирасема. В 62-ата Христо Янев опита късмета си с десния крак, ала топката попадна право в ръцете на Кунчев.

Така дойде 69-ата минута, когато двама защитници на Литекс се сблъскаха във въздуха и топката стигна до Златков, който обаче не можа да уцели вратата.

Само 4 минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Попев срещу Георги Миланов, но ударът от бялата точка не бе реализиран, след като Кодо прати топката високо над вратата.

До края на двубоя домакините хвърлиха всички сили в атака и в 86-ата минута Божов можеше да изравни след хубав шут от фаул, но Виничиус бе на място и улови.

В самия край на срещата, в 90-ата минута, шампионите решиха всичко, след като Янев центрира в пеналта, където Бодуров засече с глава за крайното 2:0.