3. Литекс с първа победа като гост след луд мач с два гола и четири греди в Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенио Нунеш и резерват Йонсен бяха точни срещу Ботев в Пловдив

Литекс постигна първата си победа като гост през сезона, след като спечели с 2:0 визитата си на Ботев в Пловдив от осмия кръг на „А” група.

Мачът предложи много емоции на феновете, тъй като освен двете попадения имаше четири греди и множество интересни положения.

В крайна сметка обаче с пълния комплект от точки си тръгнаха гостите от Ловеч.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двата отбора започнаха предпазливо срещата, но постепенно Литекс заигра малко по-добре и в 12-ата минута Бумал стреля опасно, ала топката мина на сантиметри от гредата.

Малко по-късно гостите стигнаха до гол, макар и с доза късмет. В 20-ата минута Арсенио Нунеш стреля от ъгъла на наказателното поле. Получи се рикошет, който заблуди вратаря на домакините и топката спря в мрежата му.

Отговорът на Ботев не закъсня. Той дойде в 29-ата минута, когато Даниел Генов центрира от свободен удар, а Дани Златков с глава прати топката в напречната греда.

Секунди след това Антон Недялков върна необмислено към вратаря си и Алекс Колев пресече паса, ала Баривиейра все пак успя да спре нападателя на границата на пеналта.

В края на първото полувреме Ботев натисна в опит да изравни и не бе далеч от това. В 44-ата минута отново Даниел Златков стреля с глава от границата на вратарското поле, но Баривиейра демонстрира класа и отрази с върха на пръстите си. Реферът Ивайло Стоянов очевидно не видя намесата на стража и отсъди аут.

В добавеното време на първата част пък вратарят на домакините Виктор Голас боксира след един корнер право в краката на Страхил Попов и последният стреля, но в гредата.

Така ловчанлии се оттеглиха на почивка с минимална преднина, а в цялата история на това съперничество нямаше нито един случай, в който Литекс да поведе и впоследствие да загуби срещата.

Второто полувреме стартира по сценария на първото, затова и наставникът на домакините се опита да промени нещо, пускайки в игра дошлия наскоро Рихави Кифуети.

В 59-ата минута момчетата му пак бяха близо до гола. Този път Алекс Колев стреля с глава, но Баривиейра направи поредното си страхотно спасяване. След последвалия корнер пък Пламен Николов можеше да вкара на празна врата, ала стреля над нея.

В ответната атака Виктор Гомас също показа класа, след като Асприля проби по фланга и стреля от малък ъгъл, а вратарят на Ботев спаси.

Това се случи в 61-ата минута, а в 62-ата Асприля стреля в аут от непосредствена близост. В 66-ата пък отново той опита шут от далечна дистанция и не остави шансове на Виктор Голас, но топката срещна напречната греда.

В 72-ата минута Малинов бе оставен непокрит около точката на дузпата, но стреля в обсега на вратаря и той спаси, а в 75-ата Алекс Колев получи шанс след центриране, ала стреля от движение над вратата от малкия пеналт.

В 80-ата минута резервата Бьорн Маарс Йонсен сложи точка на спора.

Тогава новото попълнение на домакините Орлин Старокин загуби топката, претендирайки за нарушение, а норвежкият нападател подаде към Асприля. Последният стреля в гредата, но после Йонсен нямаше как да сгреши на празна врата и вкара дебютното си попадение през кампанията – 2:0.

Така, след четири поредни ремита далеч от дома, Литекс постигна и победа, с която събра 15 точки и поне временно оглави класирането. Ботев (Пловдив) пък остана с девет в своя актив след осем кръга.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение