3. Литекс се бетонира в челната тройка с класика над Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Литекс се бетонира в челната тройка с класика над Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Оранжевите” биха с 3:0 неориентираните „канарчета” в Ловеч

Литекс победи с класическото 3:0 гостуващия Ботев (Пловдив) в последния мач от XXXVIII кръг на „А” група и по този начин си гарантира минимум третата позиция в крайното класиране на първата седмица.

Така „оранжевите” постигнаха първата си победа над „канарчетата” от 2011 година насам, когато ги надвиха с 3:0 в лятна контрола.

Старши треньорът на пловдивчани Станимир Стоилов предпочете да остави Феребори Доре на резервната скамейка и излезе само с един нападател в Ловеч – Юнес Хамза, а това се оказа неуспешен ход.

Литекс започна много силно срещата и първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на домакините, тъй като гостите трудно успяваха да се справят с високата преса на „оранжевите”.

Затова и ловчанлии напълно заслужено поведоха в резултата в седмата минута, когато Симеон Славчев бе изпуснат от Абел Анисе при едно центриране от корнер и с глава откри резултата – 1:0.

Въпреки попадението, Литекс продължи да бъде по-опасният отбор и Джордан бе на два пъти близо до нов гол, преди в крайна сметка да успее да удвои преднината на своите.

В 39-ата минута нападателят овладя на гърди една дълга топка и така елиминира Бенга още с първото си докосване, а след това с мощен шут в горния ъгъл не остави шансове на Стаховяк – 2:0.

При този резултат дойде и почивката, по време на която наставникът на гостите Станимир Стоилов извърши една смяна и на терена се появи Мариян Огнянов, заменил неубедителния Абел Анисе.

Това обаче не доведе до очакваната промяна в играта на Ботев и гостите продължаваха да изпитват трудности при изнасянето на топката, както и при изграждането на атаките си.

След паузата играта доста се накъса заради множество нарушения, като двата отбора рядко стигаха до добри положения, поне до 68-ата минута. Тогава Момчил Цветанов бе изведен по фланга и от ъгъла на наказателното поле центрира остро към пеналта, където Джордан бе най-съобразителен и с шпагат направи резултата класически, разписвайки се за 18-и път през сезона.

До края на двубоя не се стигна до нови попадения и така „канарчетата” инкасираха първото си поражение от седем мача.

След първата си победа от три мача насам пък Литекс събра 69 точки и вече е само на една от втория ЦСКА, като кръг преди края има аванс от 5 пред третия в таблицата Ботев (Пловдив).