3. Литекс се изкачи на трето място след 1:0 над прекия си конкурент Локо (Сф)

Литекс се изкачи на трето място след 1:0 над прекия си конкурент Локо (Сф)

Литекс победи с минималното 1:0 прекия си конкурент Локомотив (София) и се изкачи на трето място във временното класиране с мач по-малко. След динамичен и зрелищен двубой от 10-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда”, ловчанлии заслужено се поздравиха с трите точки.

Единственото попадение в мача отбеляза Том в 41-ата минута.

Гостите от Ловеч започнаха по-активно срещата и още в 3-ата минута имаха възможност да открият резултата, след като Нифлор засече центриране Христо Янев от корнер, но не уцели рамките на вратата.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Локомотив дойде в 10-ата минута, когато Радистин Кишишев получи топката в наказателното поле и стреля по диагонал, но Галев се хвърли и предотврати попадение в своята врата. Пет минути по-късно Иван Бандаловски центрира в наказателното поле на гостите, където Кристиян Добрев се включи добре, но изпрати топката в аут.

В 22-ата минута ловчанлии направиха уникален пропуск, след като Михаил Венков остана сам срещу Галев, но ударът му рикошира в играч на Локомотив и излезе в корнер. Четири минути по-късно гостите отново пропуснаха да открият резултата, след като Янев центрира от пряк свободен удар, но Бандаловски изчисти с глава.

Резултатът логично бе открит в полза на Литекс в 41-ата минута.Дока центрира отдясно, Янев и Нифлор се разминаха с топката, така тя попадна в Том, който разпечата вратата на Галев. Така тимът на Ангел Червенков се оттегли на почивка с преднина от един гол.

Втората част на двубоя започна значително по-динамично и емоционално, а домакините се хвърлиха ожесточено да атакуват противниковата врата.

В 48-ата минута Марчо Дафчев центрира от фаул, но топката бе изчистена от бранител на Литекс. Минута по-късно Мартин Камбуров отправи топовен шут към вратата на „железничарите”, но Голубович демонстрира светкавична реакция и отрази удара му.

Футболистите на Драгомир Окука продължиха да пресират своя противник и в 50а-а минута отново имаха шанс да изравнят резултата, след като Пасков засече добро центриране отдясно, но изпрати коженото кълбо в аут.

Седем минути по-късно, влезлият като резерва Димо Атанасов опита далечен удар, но топката прелетя над напречната греда на Голубович.

Ентусиазмът на домакините се топеше с всяка изминала минута и в края на срещата примирението напълно завладя „железничарите.

В 60-ата минута Христо Янев опита прехвърлящ удар с левия крак, но топката не уцели рамките на вратата. Пет минути по-късно Дока спря кълбото по невероятен начин и финтира двама защитници, след което потърси свой съотборник, но пасът му се оказа доста неточен.

Последните минути на срещата се доиграваха без много плам и напрежение и резултатът остана непроменен до края.

Литекс надигра прекия си конкурент в люта битка за третото място и заслужено се победи с трите точки.