3. Литекс се измъчи срещу Калиакра, но победи (видео)

Литекс се измъчи срещу Калиакра, но победи (видео)

"Оранжевите" се поздравиха с минимална победа като гост

Отборът на Литекс ще зимува на върха в класирането на „А” група, с преднина от 5 точки пред втория Левски, след като победи като гост Калиакра с 1:0.  "Оранжевите" създадоха няколко опасни ситуации, но успяха да реализират само една от тях. Домакините осъществиха натиск в края на двубоя, но не успяха да изравнят и по този начин си тръгнаха без точка от срещата.

Мачът започна равностойно, а първата по-сериозна възможност пред една от двете врати бе създадена от домакините от Калиакра. Садула получи топката и центрира отдясно на наказателното поле, но след изстрелът с глава от близко разстояние на Раденцов, кълбото не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

В 14-ата минута Христо Янев можеше да изведе тима си напред в резултата, но късметът бе на страната на домакините и топката не попадна в мрежата им. Янев изпълни пряк свободен удар от лявата страна на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Литекс.

Две минути по-късно Дока изпусна нов отличен шанс за гостите. Бразилецът бе намерен от Христо Янев и от близко разстояние стреля, но топката уцели дясната греда на вратата на Господинов.

В 21-ата минута гостите уцелиха греда за втори път. Получи се много хубаво разиграване за „оранжевите” по десния фланг, а топката попадна в Дока след центриране на Берберович, но бразилецът отново нямаше късмет и ударът му от 15 метра срещна левия стълб на вратата на Калиакра.

Натискът на Литекс доведе до резултат в 29-ата минута, когато много активният от началото на мача Дока все пак успя да се разпише. Том изведе своя съотборник на чиста позиция в наказателното поле и Дока с удар с левия крак от близко разстояние прати кълбото в мрежата на домакините.

До края на полувремето гостите бяха по-активния тим, но нов гол до почивката не падна и полувремето дойде при минимална преднина за Литекс.

Второто полувреме започна по-добре за Литекс, като воденият от Любослав Пенев тим владееше топката повече в първите минути. Първият точен удар към една от двете врати бе в 58-ата минута. Христо Янев стреля отдалеч от пряк свободен удар, Господинов за момент изпусна кълбото, но веднага след това го улови преди противников играч да успее да играе с него.

Следващото по-опасно положение отново бе създадено от гостуващия тим. Влезлият като смяна Светослав Тодоров бе изведен сам срещу Господинов, но си поведе дълго топката и не успя да удвои резултата.

В 75-ата минута можеше да се получи много куриозен гол във вратата на „оранжевите”. Салуда центрира в наказателното поле, където нямаше никой от състава на домакините, но Николов посегна към кълбото и след намесата му то премина на около метър от левия страничен стълб на вратата, пазена от Баривиера.

В 83-ата минута всичко в мача можеше да приключи, след като изведеният на чиста позиция Тодоров преодоля Господинов, но ударът му срещна външната страна на мрежата на вратата на Калиакра.

До края на двубоя домакините осъществиха натиск, но до гол във вратата на „оранжевите” не се стигна и Литекс се поздрави с успеха.

Победата остави тима от Ловеч на върха с 37 точки. Калиакра е 11-ти с 16.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза