3. Литекс се отсрами след обрат срещу Берое (видео)

Литекс се отсрами след обрат срещу Берое (видео)

Шампионите взеха първите си три точки след домакинска победа

Действащият шампион на България Литекс бе на път да запише изненадваща загуба от Берое в първия си мач от А група за новия сезон. „Оранжевите” постигнаха пълен обрат срещу тима на Илиан Илиев, след като губеха с 0:1, и стартираха защитата на титлата си с победа.

Гостите от Стара Загора започнаха ударно двубоя и откриха резултата още в петата минута след гол на Дзаферович. Домакините изпуснаха куп положения през първите 45 минути, но второто заиграха по-концентрирано и за кратък период от време върнаха две попадения. Голмайстори станаха Петър Занев и Деян Джерманович.

Литекс излезе със самочувствие на Градския стадион в Ловеч, подкрепян от около 2500 фенове, но „оранжевите” започнаха двубоя изненадващо плахо. Гостите от Стара Загора се втурнаха в атака още с даването на първия съдийски сигнал и още в първата минута можеха да открият резултата след удар на Атанас Чепилов. Заралии не спряха до тук и играха с шампионите на България като срещу тим от Б група и логично началните им усилия се увенчаха с успех.

В 5-ата минута Диян Генчев изпълни ъглов удар, в наказателното поле най-съобразителен се оказа Ваня Дзаферович, който с глава не остави шансове на Виничиус да реагира и прати кълбото в мрежата му.

Ловчанлии буквално реагираха като опарени след този ранен гол. Те постепенно вдигнаха темпото, започнаха повече да владеят топката и принудиха момчетата на Илиян Илиев да се приберат в половината си. Старозагорци обаче не играха хаотично зад централната линия, бяха са подредили добре и много трудно позволяваха на противниковите нападатели да излизат в чисти позиции.

Въпреки това пропуските пред вратата на Теменлиев станаха безчет. Христо Янев, Светльо Тодоров и Мирасема на няколко пъти можеха да реализират, но къде късметът, къде добрите изяви на стража попречиха това да се случи. Шампионите по всякакъв начин се опитваха да намерят верния път към вратата на Берое, но тя като че ли просто не искаше да влезе. В заключителните минути на първата част Тодоров бе в основата на поредна опасност пред вратата на гостите, но Теменлиев демонстрира класата си и изби.

Напълно заслужено частта завърши с гол преднина за Берое, което беше ясен знак за Любо Пенев за промяна на начина на игра, ако иска неговият тим да вземе нещо от този мач.

През второто полувреме Литекс продължи да доминира, но този път успеваемостта на шампионите бе значително по-голяма. Действията им бяха по-уверени и стабилни и това си каза своето. Защитата на беройци се пропука в 60-ата минута, когато играчите позволиха на Занев да шутира от сериозна дистанция, около 20 метра, и прати неспасяем удар.

Малко след това Тодоров направи пропуска на мача. Той се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Старши треньорът Пенев извърши няколко смени, за да внесе свежест в редиците на тима и влизането на Джерманович се оказа неговият коз. В 75-ата минута Цветков отправи мощен удар, който бе отразен от Теменлиев. Той обаче не улови топката, тя попадна в краката на Джерманович и той вкара от близко разстояние, като осъществи пълен обрат.

Митов: Доволен съм от трите точки, не и от играта

„Можеше да вкараме още голове“, заяви треньорът на Септември

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА