3. Литекс се поздрави с трите точки срещу оцелелия Пирин в Гоце Делчев (ВИДЕО)

Литекс се поздрави с трите точки срещу оцелелия Пирин в Гоце Делчев (ВИДЕО)

Тимът на Христо Стоичков спечели с 2:0

Литекс се наложи с 2:0 над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 28-ия кръг на родната „А” група „News7 футболно първенство”. Мачът се игра на Градския стадион в Гоце Делчев, а головете за Литекс бяха дело на Емил Грозев и Георги Миланов.

Двубоят не бе с особено голяма важност нито за един от двата тима. След вчерашната победа на Черноморец над Локомотив (София) стана ясно, че Пирин (Гоце Делчев) със сигурност ще играе в елита на България и през следващия сезон. Още преди изиграването на днешния двубой пък Литекс бе без шансове да завърши на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Една от първите по-интересни ситуации пред една от двете врати бе в 12-ата минута, когато Веселин Марчев нанесе атрактивен удар със задна ножица, но кълбото срещна главата на Васил Божиков. Малко по-късно Литекс също имаше шанс да отбележи - топката бе центрирана в наказателното поле, където Васил Божиков засече с глава, но не успя да насочи кълбото в рамките на вратата и то излезе в аут. В средата на първата част Ванжер нанесе много силен изстрел, но Юсев спаси.

Пирин (Гоце Делчев) бе близко до гол малко след като изтече половин час игра от началото на мача - Хазуров се измъкна зад отбраната на Литекс, след което пробва удар, но притичалият Грозев успя да блокира изстрела и топката излезе в корнер, след изпълнение на който не се стигна до нищо по-интересно.

Литекс откри резултата в 39-ата минута - Армандо Ваюши центрира кълбото от корнер в наказателното поле, където Емил Грозев засече с глава и прати кълбото неспасяемо в мрежата на домакините. До почивката не се стигна до нови попадения и така след 45 минути игра Литекс водеше срещу Пирин (Гоце Делчев) с 1:0.

Малко след подновяването на играта през втората част Веселин Марчев нанесе далечен изстрел, но топката рикошира в тялото на Васил Божиков. Последва нов удар на Веселин Марчев към вратата на Илко Пиргов, но вратарят спаси.

Малко преди да изтече час игра бе отменен гол за Литекс - Ваюши нанесе нещо средно между удар и центриране, Ванжер се размина с топката, а Жуниор засече кълбото в мрежата, но бе отсъдена засада. При повторенията обаче се видя, че Жуниор не е в положение на засада. Последва неточен удар на Армандо Ваюши. В 80-ата минута Пирин (Гоце Делчев) имаше добра възможност да изравни – футболист на домакините нанесе изстрел от воле към вратата на Илко Пиргов, който в първия момент не реагира по най-добрия начин, но впоследствие успя да улови кълбото. Георги Миланов пък нанесе изстрел в 86-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Ангел Юсев.

Литекс достигна до втория си гол в мача в 90-ата минута - Георги Миланов изпълни по великолепен начин пряк свободен удар от далечна дистанция, вратарят Ангел Юсев опита да избие, но не успя и топката попадна в мрежата му.

Така Литекс спечели срещу Пирин (Гоце Делчев) с 2:0. В следващия кръг тимът на Христо Стоичков е домакин на Локомотив (София). Пирин (Гоце Делчев) гостува на ЦСКА.