3. Литекс сгъна на три хърватския шампион Динамо (Загреб) (СНИМКИ)

Литекс сгъна на три хърватския шампион Динамо (Загреб) (СНИМКИ)

Малинов, Десподов и Колев бележат за 3:1, Литекс прави фурор на турнира "Copa del Sol"

Изваденият от А група Литекс постигна много престижна победа с 3:1 над хърватския шампион Динамо (Загреб) и продължава да прави фурор на традиционния турнир „Cop del Sol” (Купата на слънцето), който се провежда на комплекса "Пинатар Арена Център" в Ла Манга, Мурсия.

Литекс е убедителен лидер в класирането на турнира след последователни победи над Од Гренланд (2:0), Стрьомсгодсет (1:0) и днес Динамо (Загреб) (3:1).

Днес първата част срещу хърватския гранд приключи при 0:0, а Литекс реши мача с отлични контри през втората част.

6 минути след началото на втората част Кристиян Малинов засече с глава добро центриране на Никола Колев и откри резултата, правейки безпомощен вратаря Едуардо.

В 62-ата минута Машадо центрира от корнер, а Жуниор Фернандес на първа греда простреля мрежата на Литекс за 1:1.

Отборът на Любо Пенев не се притесни от това и нанесе двоен удар веднага. В 63-ата минута Кирил Десподов получи вдясно от Малинов, напредна и направи 2:1, а само две минути след това Никола Колев стъписа Динамо с още един гол – 3:1 след още един хубав пас, този път на Румен Руменов.

След три победи Литекс уверено води в класирането на турнира с 9 точки. Зад него е Стрьомсгодсет с 6.

Динамо (Загреб) - Литекс 1:3
0:1 Малинов '51
1:1 Фернандес '62
1:2 Десподов '63
1:3 Колев '65

Литекс: Евгени Александров – Емил Петров, Пламен Гълъбов, Александър Цветков, Иван Горанов, Никола Колев, Кристиян Малинов, Румен Руменов, Арсенио Нунеш, Кирил Десподов, Милчо Ангелов

Резерви: Александър Конов, Винисиус Баривиера, Красимир Станоев, Александър Георгиев, Петрус Бумал, Елтон, Антон Недялков, Галин Минков, Тонислав Йорданов, Георги Минчев, Бьорн Йонсен, Васил Шопов, Густаво Кулма

Треньор: Любослав Пенев